35% członków pierwszej drużyny Valencii z koronawirusem

35% członków pierwszej drużyny Valencii z koronawirusem
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Valencia

Valencia w oficjalnym komunikacie poinformowała o nowych przypadkach zachorowań na koronawirusa w jej zespole.

W ubiegłym tygodniu „Nietoperze” zmierzyły się z Atalantą w ramach meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. UEFA zdecydowała, że zawody odbędą się bez udziału kibiców, co oczywiście miało związek z szerzącą się epidemią koronawirusa. Nie przewidziano jednak, jak dramatyczne może mieć to skutki dla piłkarzy, szczególnie że pod koniec lutego grali oni w Mediolanie, a więc jednym z największym skupisk choroby.

Zaledwie wczoraj Valencia przekazała, że ich w obozie zarażonych jest pięciu pracowników klubu, w tym Ezequiel Garay, José Gayà i Eliaquim Mangala. Teraz ta grupa uległa znacznemu rozszerzeniu i jak informuje klub, z koronawirusem zmaga się już 35% członków pierwszego zespołu (piłkarze oraz sztab szkoleniowy).

– Wszystkie przypadki są bezobjawowe, a osoby zakażone przebywają w swoich domach. Mają nadzór medyczny oraz izolację, normalnie realizując swój plan pracy – podkreślono.

W oficjalnym komunikacie przedstawiciel LaLiga winą za obecną sytuacją obarcza UEFA, która dopuściła do starcia we Włoszech przy obecności kibiców.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa FIFA: Ważne zmiany prawne w związku z pandemią koronawirusa Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Klopp o kulisach odejścia Coutinho z Liverpoolu Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka Heung-min Son przejdzie szkolenie wojskowe. Wiadomo już, co go czeka „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] „Polski Messi” wystąpił w Turbokozaku [WIDEO] Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Bayern w kontraktowej ofensywie. OFICJALNIE: Nowa umowa Müllera Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League Manchester United, Manchester City i Liverpool - te kluby stracą ponad 100 milionów funtów na odwołaniu Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy