6-1! Wieczysta Kraków liderem I ligi, to była demolka [WIDEO]
2025-08-19 20:00:33; Aktualizacja: 24 minuty temu![6-1! Wieczysta Kraków liderem I ligi, to była demolka [WIDEO]](img/photos/110042/1500xauto/carlitos.jpg)
Wieczysta Kraków nie dała Polonii Warszawa żadnych szans. Beniaminek w szóstej kolejce I ligi zwyciężył ze stołeczną drużyną na jej terenie aż 6-1. To była prawdziwa demolka.
Wieczysta Kraków bardzo dobrze radzi sobie po przypieczętowanym awansie na zaplecze Ekstraklasy. Beniaminek w czterech pierwszych meczach zanotował trzy zwycięstwa i jeden remis.
We wtorkowy wieczór podopieczni Przemysława Cecherza mierzyli się na wyjeździe z Polonią Warszawa. Stołeczna ekipa od trzech meczów nie zaznała smaku porażki, a więc można było spodziewać się wyrównanego oraz emocjonującego pojedynku.
Jak się jednak okazało, tego dnia Wieczysta była dla Polonii po prostu za mocna. Już po pierwszej połowie przyjezdni prowadzili 2-0 po premierowym i efektownym golu Carlitosa z rzutu wolnego, a także bramce, którą zdobył Rafa Lopes.Popularne
Po przerwie Wieczysta wcisnęła pedał gazu do samego końca i dorzuciła jeszcze cztery następne trafienia. Na listę strzelców wpisali się Kamil Dankowski, Luis Semedo oraz dwukrotnie wprowadzony na murawę w drugiej połowie Paweł Łysiak.
Warszawski zespół stać było na jedynego gola autorstwa İlkaya Durmuşa. Trudno jednak powiedzieć, że był on honorowy, bo taki wynik po prostu nie miał prawa się przydarzyć, a jednak.
Wieczysta demoluje Polonię na jej terenie 6-1 i inkasuje czwarty komplet punktów w tym sezonie, wskakując tym samym na pozycję lidera. W następnej kolejce czeka ją domowe starcie z Górnikiem Łęczna, natomiast „Czarne Koszule” zagrają w delegacji z ŁKS-em Łódź.
Pierwszy gol w barwach Wieczystej ❗️
— TVP SPORT (@sport_tvppl) August 19, 2025
📲 OGLĄDAJ #POLWIE ➡️ https://t.co/tTaJv8XjqE pic.twitter.com/UrQLiHw0Mk
Koncert Krakowian w Warszawie ⚽️💥
— TVP SPORT (@sport_tvppl) August 19, 2025
📲 OGLĄDAJ #POLWIE ➡️ https://t.co/tTaJv8XjqE pic.twitter.com/ByheR1eWm3