700 goli w karierze Cristiano Ronaldo. Portugalczyk znalazł się w wyborowym towarzystwie

700 goli w karierze Cristiano Ronaldo. Portugalczyk znalazł się w wyborowym towarzystwie
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info | OptaPaolo (Twitter)

We wczorajszym meczu z Ukrainą na listę strzelców wpisał się Cristiano Ronaldo. Tak się składa, że był to jego 700. gol w karierze, czym zapisał się złotymi zgłoskami na kartach historii.

Po pierwszej połowie rywalizacji z drużyną Andrija Szewczenki Portugalczycy przegrywali 0:2 i choć w 72. minucie zmniejszyli oni stratę do rywali, na więcej zabrakło im sił. Nie pomógł nawet fakt, że od tego momentu grali oni w przewadze jednego zawodnika. I choć nie udało się im wygrać, Cristiano Ronaldo może mieć powody do domu.

Jak bowiem wyliczają statystycy, trafienie przeciwko ekipie z Europy Wschodniej było 34-latka 700. w dotychczasowej karierze zawodniczej. Wcześniej tę barierę udało się złamać tylko pięciu piłkarzom, a byli to Josef Bican (805 goli), Pelé (779), Romário (748), Ferenc Puskás (709) i Gerd Müller (701).

Na ten rezultat składa się pięć bramek zdobytych w Sportingu (w 31 meczach), 118 w Manchesterze United (292), 450 w Realu Madryt (438), 32 w Juventusie (52) oraz 95 w reprezentacji Portugalii (163).

Warto przy okazji zaznaczyć, że wciąż kwestią sporną jest liczba jego trafień w koszulce „Królewskich”. Niektórzy bowiem przypisują mu, a nie Pepe gola strzelonego przeciwko Realowi Sociedad w sezonie 2010/2011, kiedy to piłka po rzucie wolnym odbiła się od pleców środkowego defensora i wpadła do siatki.

Dla Cristiano Ronaldo to kolejny wielki wyczyn w karierze. Przypomnijmy, że jest on w tej chwili najlepszym strzelcem w historii Ligi Mistrzów (z dorobkiem 128 bramek), a także drugim najskuteczniejszym zawodnikiem w koszulce narodowej (do liderującego Aliego Daeia traci już tylko 14 trafień).

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu Agent Hakimiego wprost: To główna przyczyna transferu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu OFICJALNIE: Fabian Mrozek piłkarzem Liverpoolu LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą LaLiga: Ekspert ocenia wzbudzającą kontrowersje sytuację z Sergio Ramosem i Raúlem Garcíą Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Javier Ajenjo Hyjek zagra w Ekstraklasie. Trafi do Piasta Gliwice Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Sancho za 120 milionów i ani euro mniej Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek Cavani w Romie? Najpierw musi zostać spełniony jeden warunek PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?! PSG i FC Barcelona ze wstępnym porozumieniem w sprawie Neymara już od kilku miesięcy?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy