A-League: Susaeta OFICJALNIE w Melbourne City

A-League: Susaeta OFICJALNIE w Melbourne City fot. Melbourne City
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Melbourne City

Markel Susaeta błyskawicznie zmienia klub. Z Gamby Osaka, do której trafił we wrześniu, przeniósł się do Melbourne City na zasadzie transferu definitywnego, ale bez kwoty odstępnego.

32-letni skrzydłowy rodem z Hiszpanii zdecydowaną większość kariery spędził w Athletic Club (tam między innymi wygrał Ligę Europy w sezonie 2011/2012), aż w czerwcu 2019 roku wygasła jego umowa. Po kilku miesiącach poszukiwań klubu zdecydował się na przeprowadzkę do Japonii, czyli ostatnio modnego dla jego rodaków państwa.

Dla Gamby nie okazał się jednak istotnym wzmocnieniem - wystąpił w zaledwie pięciu meczach ligowych przez łącznie 151 minut. Dlatego też Japończycy nie robili mu problemów przy okazji przeprowadzki do Australii, gdzie też z pewnością może liczyć na dobrą pensję w należącym do City Football Group Melbourne City.

Susaeta z City związał się kontraktem tylko do końca sezonu 2019/2020. Bezpośrednio zastępuje Urugwajczyka Javiera Cabrerę, który chciał wrócić do Ameryki Południowej - został wypożyczony do argentyńskiego Unión de Santa Fe.

Melbourne City chce walczyć o mistrzostwo A-League. Na razie jednak, w fazie zasadniczej sezonu, traci już 11 punktów do liderującego Sydney FC po 13 rozegranych kolejkach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę Ekstraklasa: Tajemnica dziurawej maseczki Kuświka wyjaśniona. Piłkarz ma astmę 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce 10 największych sprzedaży w historii Interu. Icardi wskoczył na drugie miejsce LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” LaLiga: Tajemniczy post Saúla Ñígueza. „Nowy klub. Ogłoszenie za trzy dni…” OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem OFICJALNIE: Icardi wykupiony przez Paris Saint-Germain. Kontraktowa klauzula z antywłoskim zakazem Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Fiorentina chce DWÓCH reprezentantów Polski Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza Bundesliga: Pobity rekord przebiegniętego dystansu przez jednego piłkarza OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór OFICJALNIE: Obraniak rozpoczyna karierę trenerską. Zaskakujący pierwszy wybór

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy