A-League: Susaeta OFICJALNIE w Melbourne City

A-League: Susaeta OFICJALNIE w Melbourne City fot. Melbourne City
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Melbourne City

Markel Susaeta błyskawicznie zmienia klub. Z Gamby Osaka, do której trafił we wrześniu, przeniósł się do Melbourne City na zasadzie transferu definitywnego, ale bez kwoty odstępnego.

32-letni skrzydłowy rodem z Hiszpanii zdecydowaną większość kariery spędził w Athletic Club (tam między innymi wygrał Ligę Europy w sezonie 2011/2012), aż w czerwcu 2019 roku wygasła jego umowa. Po kilku miesiącach poszukiwań klubu zdecydował się na przeprowadzkę do Japonii, czyli ostatnio modnego dla jego rodaków państwa.

Dla Gamby nie okazał się jednak istotnym wzmocnieniem - wystąpił w zaledwie pięciu meczach ligowych przez łącznie 151 minut. Dlatego też Japończycy nie robili mu problemów przy okazji przeprowadzki do Australii, gdzie też z pewnością może liczyć na dobrą pensję w należącym do City Football Group Melbourne City.

Susaeta z City związał się kontraktem tylko do końca sezonu 2019/2020. Bezpośrednio zastępuje Urugwajczyka Javiera Cabrerę, który chciał wrócić do Ameryki Południowej - został wypożyczony do argentyńskiego Unión de Santa Fe.

Melbourne City chce walczyć o mistrzostwo A-League. Na razie jednak, w fazie zasadniczej sezonu, traci już 11 punktów do liderującego Sydney FC po 13 rozegranych kolejkach.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Lewandowski będzie pauzował dłużej niż przypuszczano? Zaskakujące doniesienia z Niemiec Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Alphonso Davies mógł trafić do Manchesteru United... za dwa miliony funtów Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Luis Suárez potwierdził klauzulę w umowie w Barceloną. Możliwe jej automatyczne przedłużenie Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego Koronawirus może pozbawić Liverpool tytułu mistrzowskiego OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie OFICJALNIE: Hubert Wołąkiewicz w Widzewie Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Koronawirus: Szwajcaria zawiesza ligę Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane Liga Europy: Pary 1/8 finału rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy