A-League: Susaeta OFICJALNIE w Melbourne City

A-League: Susaeta OFICJALNIE w Melbourne City fot. Melbourne City
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Melbourne City

Markel Susaeta błyskawicznie zmienia klub. Z Gamby Osaka, do której trafił we wrześniu, przeniósł się do Melbourne City na zasadzie transferu definitywnego, ale bez kwoty odstępnego.

32-letni skrzydłowy rodem z Hiszpanii zdecydowaną większość kariery spędził w Athletic Club (tam między innymi wygrał Ligę Europy w sezonie 2011/2012), aż w czerwcu 2019 roku wygasła jego umowa. Po kilku miesiącach poszukiwań klubu zdecydował się na przeprowadzkę do Japonii, czyli ostatnio modnego dla jego rodaków państwa.

Dla Gamby nie okazał się jednak istotnym wzmocnieniem - wystąpił w zaledwie pięciu meczach ligowych przez łącznie 151 minut. Dlatego też Japończycy nie robili mu problemów przy okazji przeprowadzki do Australii, gdzie też z pewnością może liczyć na dobrą pensję w należącym do City Football Group Melbourne City.

Susaeta z City związał się kontraktem tylko do końca sezonu 2019/2020. Bezpośrednio zastępuje Urugwajczyka Javiera Cabrerę, który chciał wrócić do Ameryki Południowej - został wypożyczony do argentyńskiego Unión de Santa Fe.

Melbourne City chce walczyć o mistrzostwo A-League. Na razie jednak, w fazie zasadniczej sezonu, traci już 11 punktów do liderującego Sydney FC po 13 rozegranych kolejkach.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Pogba błyskawicznie odpowiedział na doniesienia mediów o chęci zakończenia reprezentacyjnej kariery Pogba błyskawicznie odpowiedział na doniesienia mediów o chęci zakończenia reprezentacyjnej kariery OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem OFICJALNIE: Ronaldinho z koronawirusem Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka Liverpool przygotowuje zimową ofertę za Kabaka 30 najbardziej lojalnych piłkarzy z pięciu topowych europejskich lig 30 najbardziej lojalnych piłkarzy z pięciu topowych europejskich lig Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Premier League z mniejszą liczbą transferów obcokrajowców w zimowym oknie?! Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Zbigniew Boniek zakażony koronawirusem [OFICJALNIE] Grosicki dostał prywatny deadline. We wtorek pozna decyzję co do transferu Grosicki dostał prywatny deadline. We wtorek pozna decyzję co do transferu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy