Abate do Juventusu?

Abate do Juventusu?
Redakcja
Redakcja
Źródło: Tutto Sport

Ignazio Abate może wkrótce opuścić AC Milan. 27-letni zawodnik wciąż nie przedłużył swojego kontraktu.

Kontrakt prawego obrońcy wygasa pod koniec czerwca 2015 roku, jednak działacze "Rossoneri" wciąż nie zapronowali mu nowego. Ten impas chce wykorzystać Juventus FC, który ma zamiar pozyskać reprezentanta Włoch. Władze Milanu, albo natychmiast dojdą do porozumienia z piłkarzem, albo będą musieli pomyśleć o błyskawicznej sprzedaży, aby cokolwiek na nim zarobić.

Abate jest wychowankiem Milanu, z którego był wypożyczany do Napoli, Sampdorii, Piacenzy, Modeny, Empoli i Torino. Od 2009 roku jest już pełnoprawnym graczem 18-krotnego mistrza Włoch, a w tym sezonie zagrał tylko 19 spotkań i strzelił jednego gola. Nie tyko dla niego nie był to udany sezon. Milan, na kolejkę przed końcem zajmuje dopiero ósme miejsce w Serie A.

Abatę znalazł się jednak we wstępnej kadrze Włoch na mundial. Piłkarz rozegrał dotychczas dla "Squadra Azzurra" 18 meczów i zdobył jedną bramkę.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Piqué u Valdano. „Naprawdę chcemy, żeby mniejsze kluby zniknęły?” Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Wieczysta Kraków gra dalej w Pucharze Polski. Coraz bliżej szczebla centralnego Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Tomasz Hajto gotów pomóc swojemu byłemu klubowi Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Liga Mistrzów zmienia format. Na co zwrócić uwagę? Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] Manchester City: Domowa koszulka na sezon 2021/2022 [FOTO] OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby OFICJALNIE: Juventus i Milan rezygnują. W Superlidze zostają... dwa kluby Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni Hernán Crespo rozkwita jako trener i obiera kurs na powrót do Europy. Pięć zwycięstw w dziesięć dni

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy