ABC: Kieszek zmienia klub!

ABC: Kieszek zmienia klub!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: ABC

Paweł Kieszek jeszcze dziś ma się pożegnać z Córdobą.

Polak jest bardzo ceniony w swoim zespole, ale przymusowo będzie musiał go opuścić. Córdoba CF jest jednym z klubów z zaplecza LaLiga, który zmaga się z problemami związanymi z płacami. W klubie przekroczono limity kwot wypłacanych na pensje, a to oznacza, że do rozgrywek nie będą mogli zostać zgłoszeni niektórzy zawodnicy. Między innymi padło właśnie na Kieszka, który niedawno przedłużał swój kontrakt.

Z racji, że golkiper i tak nie będzie mógł grać, zdecydowano się pozwolić mu odejść. Według informacji podawanych przez dziennikarzy „ABC”, jeszcze dzisiaj ma dojść do rozwiązania umowy 34-latka. Długo jednak bez klubu nie pozostanie, ponieważ już jest w zasadzie po słowie z nowym pracodawcą.

Lada moment wychowanek Polonii Warszawa zostanie piłkarzem Málagi. Oznacza to, iż Kieszek wciąż będzie mógł występować w drugiej lidze hiszpańskiej, ponieważ „Boquerones” zajęli w poprzednim sezonie LaLiga ostatnie miejsce i zostali relegowani. Teraz bramkarz będzie mógł im pomóc w wywalczeniu awansu z powrotem na najwyższy poziom rozgrywek.

Wygląda jednak na to, że przygoda Polaka w nowym zespole nie potrwa długo. Kieszek najprawdopodobniej podpisze kontrakt, który będzie obowiązywał przez rok. Po jego wygaśnięciu może wrócić do Córdoby, kiedy ta będzie mogła bez problemu go zakontraktować z powrotem. Do tego czasu zawodnik będzie musiał walczyć o miejsce w składzie z Munirem. Niedługo otrzyma nawet szansę na wygryzienie go ze składu, ponieważ Marokańczyk uda się na zgrupowanie reprezentacji, a Málaga wciąż będzie rozgrywała mecze.

Kieszek spędził znaczną część swojej kariery na Półwyspie Iberyjskim. Zagraniczne wojaże rozpoczął w 2006 roku, kiedy został wypożyczony z Polonii do greckiego Egaleo. W kolejnym roku trafił do Portugalii, gdzie bronił dostępu do bramki Bragi, a następnie setúbalskiej Vitórii, FC Porto i ponownie Vitórii, z przerwą na występy w holenderskiej Rodzie Kerkrade. W latach 2014-2016 grał jeszcze dla Estorilu, po czym przeniósł się do Hiszpanii, do wspomnianej Córdoby.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Liverpool nie chce płacić za Wernera kwoty z klauzuli Liverpool nie chce płacić za Wernera kwoty z klauzuli FC Barcelona szuka funduszy na Lautaro Martíneza. Wyceniła sześciu zawodników na 8-50 milionów euro FC Barcelona szuka funduszy na Lautaro Martíneza. Wyceniła sześciu zawodników na 8-50 milionów euro Cristiano Ronaldo też zmienił swój wygląd [FOTO] Cristiano Ronaldo też zmienił swój wygląd [FOTO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] Bundesliga: Piękny gol Kimmicha, kontrowersje po strzale Hålanda. Bayern zbliża się do tytułu! [WIDEO] OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław OFICJALNIE: Rafał Makowski w Śląsku Wrocław Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Newcastle rozpoczęło rozmowy w sprawie transferu Coutinho Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Borussii Dortmund na nowy sezon [FOTO]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy