Absurdalna sytuacja z faulem Lo Celso. Nie może zostać ukarany, mimo że sędziowie przyznali się do błędu

Absurdalna sytuacja z faulem Lo Celso. Nie może zostać ukarany, mimo że sędziowie przyznali się do błędu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports I Rob Harris

Z doniesień brytyjskich dziennikarzy wynika, że choć sędziowie przyznali się do popełnienia błędu i uznali, że Giovani Lo Celso powinien zobaczyć czerwoną kartkę w meczu pomiędzy Chelsea a Tottenhamem, nie zostanie on ukarany.

Wzbudzająca duże emocje sytuacja miała miejsce w 51. minucie sobotnich derbów. Walczący o piłkę Lo Celso stanął na nodze Césara Azpilicuety. Mimo że akcja została przeanalizowana przy użyciu systemu VAR, argentyński pomocnik nie zobaczył nawet żółtej kartki. Wszyscy eksperci są zgodni, iż powinien otrzymać czerwony kartonik.

Jak podaje Rob Harris, już po ostatnim gwizdku przyznały to nawet osoby odpowiedzialne za obsługę VAR-u w tym meczu. Oddelegowanym do tego sędzią był David Coote.

Choć po czasie wszyscy zgadzają się z tym, że Lo Celso powinien dostać czerwoną kartkę, najprawdopodobniej nie zostanie on w żaden sposób ukarany. Sky Sports podaje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami angielska federacja może wszcząć postępowanie dyscyplinarne tylko w sytuacjach nieuchwyconych/niezarejestrowanych przez sędziów czy VAR.

Z doniesień tych wynika, że Lo Celso nie zostanie zawieszony przez to, że akcja była analizowana przez VAR. Błędna interpretacja akcji traci w tym momencie na znaczeniu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy