Absurdalna sytuacja z faulem Lo Celso. Nie może zostać ukarany, mimo że sędziowie przyznali się do błędu

Absurdalna sytuacja z faulem Lo Celso. Nie może zostać ukarany, mimo że sędziowie przyznali się do błędu
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Sky Sports I Rob Harris

Z doniesień brytyjskich dziennikarzy wynika, że choć sędziowie przyznali się do popełnienia błędu i uznali, że Giovani Lo Celso powinien zobaczyć czerwoną kartkę w meczu pomiędzy Chelsea a Tottenhamem, nie zostanie on ukarany.

Wzbudzająca duże emocje sytuacja miała miejsce w 51. minucie sobotnich derbów. Walczący o piłkę Lo Celso stanął na nodze Césara Azpilicuety. Mimo że akcja została przeanalizowana przy użyciu systemu VAR, argentyński pomocnik nie zobaczył nawet żółtej kartki. Wszyscy eksperci są zgodni, iż powinien otrzymać czerwony kartonik.

Jak podaje Rob Harris, już po ostatnim gwizdku przyznały to nawet osoby odpowiedzialne za obsługę VAR-u w tym meczu. Oddelegowanym do tego sędzią był David Coote.

Choć po czasie wszyscy zgadzają się z tym, że Lo Celso powinien dostać czerwoną kartkę, najprawdopodobniej nie zostanie on w żaden sposób ukarany. Sky Sports podaje, że zgodnie z obowiązującymi przepisami angielska federacja może wszcząć postępowanie dyscyplinarne tylko w sytuacjach nieuchwyconych/niezarejestrowanych przez sędziów czy VAR.

Z doniesień tych wynika, że Lo Celso nie zostanie zawieszony przez to, że akcja była analizowana przez VAR. Błędna interpretacja akcji traci w tym momencie na znaczeniu.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Kyle Walker w tarapatach. Anglik przeprasza za imprezę z prostytutkami Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Reprezentacja Polski: Kulisy eliminacji EURO 2020. Krytyka, krytyka i jeszcze raz hejt [WIDEO] Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Olimpia Elbląg okradziona. Klub stracił sprzęt warty kilkadziesiąt tysięcy złotych Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Trzymiesięczny areszt domowy dla Prijovicia Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Premier League oszacowała straty grożące klubom w przypadku niedogrania sezonu Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Real Madryt: Trener opisuje możliwości „Galácticos”. „Raúl - maratończyk, Beckham - średniodystansowiec, Ronaldo - sprinter” Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata Artur Wichniarek wybrał najlepszych atakujących świata

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy