AC Milan: Depay bohaterem zimowego transferu? Klub z Serie A czeka w gotowości!

AC Milan: Depay bohaterem zimowego transferu? Klub z Serie A czeka w gotowości! fot. Manchester United FC
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: CalcioMercato.com

Memphis Depay może zdecydować się na opuszczenie Olympique'u Lyon w połowie trwających rozgrywek na rzecz występów w Milanie.

Reprezentant Holandii już od dłuższego czasu znajduje się w kręgu zainteresowań „Rossonerich”. Do tej pory klub z San Siro nie mógł sobie jednak pozwolić na ewentualne sprowadzenia skrzydłowego z uwagi za wielokrotne naruszenie zasad Finansowego Fair Play.

AC Milan przed startem obecnych rozgrywek postanowił jednak poddać się dobrowolnie wykluczeniu z udziału w europejskich pucharach, aby wyczyścić swoją sytuację i móc zainwestować nieco więcej pieniędzy w pozyskanie nowych graczy.

Dzięki temu ekipa z Serie A zakontraktowała w ostatnich tygodniach w sumie siedmiu zawodników (w tym dokonała obowiązkowego wykupu Francka Kessié'ego z Atalanty) i wyłożyła na nich nieco ponad 100 milionów euro.

Dziennikarze „CalcioMercato.com” przekonują, że na tym ofensywa transferowa „Rossonerich” się nie skończy, ponieważ planują podjąć zimą konkretną próbę sprowadzenia wspomnianego już Depaya. Do tej pory Olympique Lyon nie zamierzał za wszelką cenę zatrzymywać 25-latka w swoich szeregach i był skłonny zgodzić się na jego sprzedaż po otrzymaniu oferty opiewającej na około 60 milionów euro.

Na zmianę barw klubowych ma być też ponoć zdecydowany sam zawodników, który do tej pory odrzucał możliwość przedłużenia kontraktu z dotychczasowym pracodawcą. Jego obecna umowa z ekipą z Ligue 1 obowiązuje do końca czerwca 2021 roku.

Depay trafił do Olympique Lyon w połowie sezonu 2016/2017 i od tej pory rozegrał w jego barwach 120 spotkań, w których strzelił 43 bramki oraz zanotował 42 asysty.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy