AC Milan dobrowolnie poddał się karze. Teraz wchodzi do gry z czystą kartą!

AC Milan dobrowolnie poddał się karze. Teraz wchodzi do gry z czystą kartą!
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info

AC Milan zgodnie z wypracowanym porozumieniem został wykluczony z rozpoczynającej się edycji Ligi Europy.

Jeden z najbardziej utytułowanych klubów na Starym Kontynencie przechodzi w ostatnich latach bardzo poważny kryzys.

„Rossonerri” znaleźli się w trudnej sytuacji już u końca okresu władzy Silvio Berlusconiego, który nie widząc zbyt dużych szans na samodzielne wciągnięcie zespołu z dołka finansowego postanowił go sprzedać chińskim inwestorom, którzy zapewnili go i wszystkim kibiców mediolańskiego zespołu, że zrobią wszystko, co w ich mocy, aby przywrócić drużynę na szczyt.

W tym celu zaczęli wydawać duże kwoty na wzmocnienia. Nie przeniosły one jednak spodziewanych rezultatów i w efekcie klub popadł w jeszcze większe kłopoty, które zmusiły do reakcji Elliott Management. Fundusz hedgingowy pożyczył wcześniej Yonghongowi Li aż 300 milionów euro na dopięcie „closingu” w operacji przejęcia akcji Milanu.

Ta pożyczka miała być w pełni spłacona do października ubiegłego roku. Chiński biznesmen zaczął jednak zalegać ze spłatami kolejnych rat i na dodatek nie przelał 32 milionów euro na konto „Rossonerich”, które miały zapewnić UEFA o stabilności finansowej drużyny.

Amerykanie nie zamierzali pogodzić się ze stratą swoich pieniędzy i skorzystali z zapisu w umowie, który umożliwiał im w takiej sytuacji przejęcie włoskiej drużyny. Od tego momentu ekipa z San Siro jest stopniowo wyprowadzana na prostą, ale mimo to musi zmagać się z błędami z poprzednich lat.

Do pewnego momentu przedstawiciele Elliott Management wierzyli, że uda im się wyprowadzić zespół z kryzysu bez konieczności rezygnacji z gry w europejskich pucharach. Niestety pierwsze postępowanie prowadzone przez Izbę Orzekającą Rady Finansowej Kontroli Klubów (CFCB) nie przebiegło po ich myśli i miało skutkować wykluczeniem Milanu z międzynarodowych rozgrywek. Władze „Rossonerich” odwołały się od tej decyzji do Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie, który ją zawiesił i skierował do ponownego rozpatrzenia.

W międzyczasie wspomniany organ UEFA rozpoczął kolejne dochodzenie przeciwko włoskiemu klubowi i ten w obawie przed nieuniknioną sankcją w następnym sezonie postanowił przyspieszyć bieg wydarzeń i już teraz w porozumieniu z europejską centralą i CAS poddał się dobrowolnie wykluczeniu z Ligi Europy, aby nadchodzące rozgrywki rozpocząć z czystą kartą w Finansowym Fair Play, aby móc już bez przeszkód dokonywać wartościowych wzmocnień zespołu i włączyć się w krajowych rozgrywkach do walki o awans do kolejnej edycji Ligi Mistrzów.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Borussia Dortmund jest gotowa na życie po Sancho Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Zieliński jednoznacznie o swojej przyszłości Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liverpool nie kupi Thiago Alcântary Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Liga Mistrzów: Mecz Barcelony z Napoli w Telewizji Polskiej Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Maciej Mas zostaje na stałe w Cagliari Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Legia Warszawa: Dmytro Riznyk łączony z liderem Ekstraklasy Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane Liga Europy: Ćwierćfinały i półfinały rozlosowane

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy