AC Milan i Atalanta w boju o belgijski talent

AC Milan i Atalanta w boju o belgijski talent fot. Vitalii Vitleo - Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: Calciomercato.com

Włoskie kluby poszukują wzmocnień w Belgii. Na celowniku Milanu oraz Atalanty znalazł się Charles de Ketelaere.

„Rossoneri” w ostatnich latach postanowili bardziej postawić na młodzież i w obecnym sezonie udowadniają, że może to przynosić efekty. Pozycja wicelidera Serie A motywuje klubowych skautów do poszukiwania kolejnych talentów, które z miejsca mogłyby zacząć odgrywać istotną rolę w zespole. Za kogoś takiego uznano wschodzącą gwiazdę Club Brugge.

Wszechstronny pomocnik bardzo dobrze radzi sobie w barwach swojego zespołu, który pewnie zmierza po mistrzostwo kraju. Taka dyspozycja wzbudza z kolei zainteresowanie większych ekip i według „Calciomercato.com” mediolańczycy starają się uprzedzić konkurencję. Do Brugii wysłani zostali skauci, którzy mają za zadanie zorientowanie się w sytuacji 20-latka.

Na przeszkodzie „Diabłów” może stanąć jednak Atalanta. Według portalu, to właśnie „Orobici” wykonali jak do tej pory najkonkretniejsze ruchy w celu pozyskania de Ketelaere'a. Działacze przystąpili już do wstępnych rozmów na temat warunków przenosin Belga do Bergamo.

Urodzony i wychowany w Brugii piłkarz pnie się po szczeblach kariery, notując już nawet debiut w seniorskiej reprezentacji Belgii. Jego kontrakt wygasa latem 2023 roku, zatem „Blauw-Zwart” spokojnie czekają na napływające oferty. Ich celem jest uzyskanie za piłkarza 15-20 milionów euro, zatem włoskie zainteresowanie bardzo im sprzyja ze względu na potencjalną licytację.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Cracovia - Warta Poznań Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Ekstraklasa: Składy na Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Jest debiutant Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Legia Warszawa - Podbeskidzie Bielsko Biała. Znamy składy na mecz Ekstraklasy Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Ekstraklasa: Składy na Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Wisła Kraków kończy sezon meczem z Piastem Gliwice: Znamy składy Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Ekstraklasa: Składy na Śląsk Wrocław - Stal Mielec Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy Lech Poznań - Górnik Zabrze: Znamy składy

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy