AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi

AC Milan: Jens Petter Hauge o krok od Bundesligi fot. AC Milan
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Fabrizio Romano | Bild

Jens Petter Hauge coraz bliżej odejścia z Milanu. Angaż Norwega finalizuje właśnie Eintracht Frankfurt - podaje Fabrizio Romano.

Mimo zapłacenia przed rokiem kwoty pięciu milionów euro, „Rossoneri” uznali, że w tym czasie zawodnik znacząco zwiększył swoją wartość. W efekcie wycenili go na 15 milionów euro.

Pierwsza oferta „Orłów” opiewała na siedem-osiem milionów i została odrzucona. Niemcy się jednak nie poddali.

Według Romano negocjacje obu ekip są już na końcowym etapie, a dotyczą przeprowadzki za 12 milionów euro. Pod wątpliwość wersję Włocha poddaje z kolei „Bild”. Jak informują Niemcy, cała operacja odbędzie się na zasadzie wypożyczenia z opcją kupna, ale będzie ona zdecydowanie niższa niż podana suma.

Niezależnie od tego, kto ma rację, wygląda na to, że dni 21-latka na San Siro są już policzone.

W Eintrachcie Frankfurt najprawdopodobniej przyjdzie mu zająć miejsce będącego o krok od wyjazdu do Arabii Saudyjskiej Amina Younesa, w przypadku którego klub najpierw musi skorzystać z opcji przeprowadzenia transferu definitywnego za dwa-trzy miliony euro - tyle zainkasuje SSC Napoli.

Jens Petter Hauge jako piłkarz Milanu zgromadził na swoim koncie 24 spotkania, strzelił pięć goli i raz asystował.

Urodzony w Bodø Hauge po raz pierwszy w europejskich gazetach pojawił się jako lider ofensywy Bodø/Glimt, które w imponującym stylu sięgnęło po mistrzostwo Norwegii w sezonie 2020. Sam skrzydłowy wówczas w 18 meczach zanotował 14 bramek i 10 asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy