AC Milan ma już listę kandydatów do zastąpienia Stefano Piolego. Jest też plan awaryjny

2024-04-19 23:44:50; Aktualizacja: 1 miesiąc temu
AC Milan ma już listę kandydatów do zastąpienia Stefano Piolego. Jest też plan awaryjny Fot. Live Media/SIPA USA/PressFocus
Karol Brandt
Karol Brandt Źródło: Sport Mediaset

Dni Stefano Piolego w Milanie mogą być policzone. Klub stworzył listę kandydatów na miejsce obecnego szkoleniowca - donosi Claudio Raimondi ze Sport Mediaset.

Odpadnięcie z Ligi Europy mocno obniżyło morale całej drużyny, a niezadowolenie jest tym większe, że „Rossonerich” upokorzył ligowy rywal w postaci Romy.

W tym momencie sytuacja jest napięta do tego stopnia, że nie można wykluczyć zmiany szkoleniowca jeszcze przed końcem sezonu.

Jak podaje Claudio Raimondi, w przypadku porażki w derbach Mediolanu z Interem nie da się wykluczyć zwolnienia Stefano Piolego. Co wówczas?

Według dziennikarza, jeśli tak się stanie, zespół przejmie Ignazio Abate, opiekun ekipy do lat 19.

O wiele bardziej realny jest scenariusz, w którym Pioli utrzymuje posadę do końca sezonu, po czym dochodzi do zmiany na ławce trenerskiej.

Klub mógłby pokusić się o angaż Antonio Conte, ale on najpewniej przejmie SSC Napoli. Mając to na uwadze, stworzono listę dwóch innych kandydatów.

Opcjami dla Milanu mają być Julen Lopetegui oraz Thiago Motta. Zdaniem Raimondiego faworytem jest będący bez pracy Hiszpan, który w przeszłości prowadził FC Porto, Real Madryt czy Sevillę.

Mediolańczycy pod wodzą Piolego wdarli się na drugie miejsce w tabeli Serie A. Mimo tego rozstanie jak najbardziej wchodzi w grę.

***

Przyszłość Stefano Piolego w Milanie zagrożona. Mecz ostatniej szansy?!