AC Milan ma problem przez Puchar Narodów Afryki i rozważa transfer reprezentanta Portugalii

AC Milan ma problem przez Puchar Narodów Afryki i rozważa transfer reprezentanta Portugalii fot. jorono | Pixabay
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Estadio Deportivo

AC Milan analizuje możliwość pozyskania Williama Carvalho z Betisu w trakcie zimowego okna transferowego z uwagi na tymczasowe opuszczenie klubu przez Ismaëla Bennacera i Francka Kessié'ego w związku z odbywającym się Pucharem Narodów Afryki na początku 2022 roku - poinformowało „Estadio Deportivo”.

Drużyna z San Siro udanie rozpoczęła krajowe zmagania i pod dłuższej przerwie powróciła do rywalizacji na poziomie Ligi Mistrzów.

Przedstawiciele klubu zdają sobie jednocześnie sprawę z tego, że „Rossoneri” są jeszcze dalecy od formy gwarantującej im podjęcie wyrównanej walki o zgarnięcie wszystkich możliwych trofeów, dlatego w pierwszej kolejności postarają się utrzymać na poziomie, który osiągnęli w poprzednich rozgrywkach.

Trener Stefano Pioli potrzebuje do tego szerokiej kadry na przestrzeni całych trwających rozgrywek, a z tym może mieć pewien problem w ich połowie w związku z prawdopodobną koniecznością tymczasowego rozstania z dwoma graczami z środka pola.

Tymi zawodnikami są Ismaël Bennacer i Franck Kessié, którzy otrzymają zapewne powołania na odbywający się na przełomie stycznia i lutego Puchar Narodów Afryki w Kamerunie.

AC Milan zdawał sobie już latem sprawę z tego, że Algierczyk oraz Iworyjczyk nie będą wówczas do dyspozycji włoskiego szkoleniowca i dlatego sięgnęli po Tiemoué'a Bakayoko. Francuz nie cieszy się na razie zbyt dużym zaufaniem trenera i na dodatek w swoim pierwszym występie nabawił się urazu mięśniowego, dlatego władze ekipy z San Siro zaczęły poważnie zastanawiać się nad sprowadzeniem zimą jeszcze jednego pomocnika.

Dziennikarze „Estadio Deportivo” przekonują, że w tym kontekście za jednego z faworytów do wzmocnienia szeregów „Rossonerich” może uchodzić William Carvalho.

Wielokrotny reprezentant Portugalii był już kilkukrotnie łączony w ostatnich miesiącach z opuszczeniem szeregów Betisu, ale żaden z zainteresowanych nim klubów nie zdołał go przekonać do opuszczenia drużyny z Andaluzji.

Zespół z Sewilli nie zamierza za wszelką cenę zatrzymywać jednak 29-latka z uwagi na pobierane przez niego wysokiego wynagrodzenia, które uniemożliwia im wykonanie pewnych ruchów na rynku transferowym, dlatego byłby otwarty na ewentualne wypożyczenie pomocnika z zawartą opcją wykupu.

AC Milan rozważa na razie różne opcje i nie ukrywa, że zależałoby mu na najbardziej ekonomicznym rozwiązaniu swoich chwilowych problemów w tym okresie.

Carvalho trafił do Betisu z Sportingu w 2018 roku i w tym sezonie wystąpił w czterech meczach.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek UEFA Youth League: Remontada Deportivo La Coruña. Pogoń Szczecin odpada z rozgrywek OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą OFICJALNIE: Ansu Fati dołącza do Pedriego. Druga młoda gwiazda Barcelony z ogromną klauzulą Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Newcastle United: Trzech nowych piłkarzy łączonych ze „Srokami” Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Diabeł tkwi w szczegółach, czyli moc transferowych bonusów Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Warta Poznań pozyskała obrońcę poza oknem [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Newcastle United prosi kibiców o niezakładanie arabskich strojów [OFICJALNIE] Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?! Mundial 2030: Wielka Brytania i Irlandia nie zorganizują turnieju przez... kibiców?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy