AC Milan na polowaniu w Brazylii. Tym razem ma na oku urugwajskiego obrońcę

AC Milan na polowaniu w Brazylii. Tym razem ma na oku urugwajskiego obrońcę fot. jorono | Pixabay
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluca Di Marzio

Matías Viña z Palmeiras znalazł się w kręgu zainteresowań Milanu - uważa Gianluca Di Marzio.

Przedstawiciele „Rossonerich” rozglądają się od pewnego czasu za obiecującymi zawodnikami dostępnym do sprowadzenia za niewielką kwotę i mogącymi odgrywać istotną rolę w drużynie prowadzonej przez Stefano Piolego.

Do takich piłkarzy ma zaliczać się Matías Viña z Palmeiras, który znajdował się pod ścisłą obserwacją skautów włoskiego zespołu jeszcze w trakcie swojego pobytu w rodzimym Club Nacional.

22-latek występujący nominalnie na pozycji lewego obrońcy, ale mogący z powodzeniem grać także na boku pomocy i środku defensywy, przeniósł się do brazylijskiego klubu w trakcie zimowego okienka transferowego za kwotę nieprzekraczającą sześciu milionów euro.

Od tego momentu pięciokrotny reprezentant Urugwaju nie miał zbyt wielu okazji do wykazania się swoimi umiejętnościami w nowej ekipie przez wybuchu pandemii, dlatego udało mu się do tej pory wystąpić w 12 spotkaniach, w których zanotował jedną asystę.

Palmeiras niechętnie podchodzi do możliwość szybkiego rozstania z Viñą, ale jak jak każdy klub z Ameryki Południowej potrzebuje pieniędzy na pokrycie strat wywołanych przez koronawirusa i z tego powodu może być skłonny sprzedać bocznego obrońcę za około 10 milionów euro.

Gianluca Di Marzio uważa, że AC Milan byłby gotowy wyłożyć taką sumę na 22-latka, ale jednocześnie czeka na rozwiązanie kwestii najbliższej przyszłości jego rodaka - Diego Laxalta, od którego odejścia uzależnia ewentualne sprowadzenie utalentowanego defensora.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Gianluigi Buffon bohaterem zaskakującego transferu w ramach Serie A?! Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Jorge Mendes: Najbliższe plany Cristiano Ronaldo nie wiążą się z Portugalią Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Reprezentacja Brazylii na czerwcowe mecze. Dwa głośne powroty i szansa na debiut [OFICJALNIE] Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Liverpool pracuje nad dużym transferem obrońcy. Finalizacja możliwa nawet pod koniec maja Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy Bundesliga: 44 piłkarzy, którym latem wygasają umowy „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice „Gdzie obejrzę...?” - przyglądamy się, jakie rozgrywki będą mogli śledzić polscy kibice Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero Manchester City: Czterech kandydatów do zastąpienia Agüero

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy