AC Milan: Raiola wykłada karty w sprawie Donnarummy. Kibice wściekli

AC Milan: Raiola wykłada karty w sprawie Donnarummy. Kibice wściekli fot. Ettore Griffoni / Shutterstock.com
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: La Gazzetta dello Sport

Gianluigi Donnarumma wybiera pomiędzy podpisaniem kontraktu z Juventusem i Milanem. Taka sytuacja wyraźnie nie podoba się kibicom „Rossonerich”, lecz Mino Raiola nie zamierza się tym przejmować.

Przed meczem mediolańczyków z Benevento doszło do spotkania pomiędzy grupą kibiców Milanu a popularnym „Gigio”. Fani chcieli wymusić na bramkarzu konkretną decyzją, oczekując od niego, iż przedłuży kontrakt jeszcze przed niedzielnym starciem „Diavolo” z Juventusem. W przeciwnym razie woleliby oni, aby golkiper nie grał w meczu z klubem, do którego potencjalnie może trafić latem.

Do podobnych sytuacji dochodziło już przy wcześniejszym odnawianiu kontraktu przez Donnarummę, gdy bramkarz długo zwlekał z decyzją. I tym razem zawodnik zapewnił kibiców, że chce zostać w Milanie, lecz wątpliwe, by wpłynęło to na przyspieszenie negocjacji.

„La Gazzetta dello Sport” informuje, że rozmowa z kibicami nie wpłynęła szczególnie na stanowisko piłkarza oraz jego agenta. Wolą 22-latka pozostaje gra w Lidze Mistrzów, dlatego zamierza odczekać do końca rozgrywek, by móc wybrać odpowiedni klub na zasadzie wolnego transferu. Jeśli to Milan zajmie miejsce w topowej czwórce, Donnarumma może zostać na San Siro, choć tu problemem mogą być zarobki.

Mino Raiola, agent piłkarza, poinformował działaczy „Rossonerich”, iż otrzymał już propozycje sięgające 10 milionów euro rocznie dla bramkarza. Na zarządzie klubu nie robi to jednak na razie wrażenia - oferta Milanu wynosi osiem milionów euro i jak na razie nie zostanie ona podwyższona.

To daje przewagę Juventusowi, który wygrał ostatnie starcie z Udinese, umacniając się nieco na pozycjach dających grę w Champions League. Aktualnie i „Juve”, i Milan mają po 69 punktów i znajdują się w TOP 4, ale to „Stara Dama” ma oferować wspomniane 10 milionów euro zawodnikowi. Jeśli oba kluby awansują do Ligi Mistrzów, czynnik ekonomiczny może tutaj przeważyć.

Turyńczycy wiążą spore nadzieje z Donnarummą, chcąc uczynić go istotną częścią projektu odmłodzenia drużyny i przywrócenia jej na szczyt Serie A oraz dalszą walkę o sukcesy na arenie międzynarodowej. Jeśli Włoch podpisałby kontrakt z „Bianconerimi”, sprzedany zostałby Wojciech Szczęsny.

Czy Donnarumma, zgodnie z wolą kibiców, nie wystąpi w niedzielnym meczu z Juventusem? Decyzję w tym temacie ma podjąć trener Stefano Pioli. Dyrektor Paolo Maldini stwierdził, że niezależnie od sytuacji kontraktowej, klub nie zamierza wchodzić w kompetencje szkoleniowca i utrudniać mu wyboru składu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] PSG: Julian Draxler 2024 [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] Wisła Kraków żegna się z czterema następnymi zawodnikami [OFICJALNIE] EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa EURO 2020: Mariusz Piekarski, agent Sebastiana Szymańskiego, skomentował jego nieobecność w reprezentacji Polski. Wymowne słowa Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy Real Madryt: Nawet dziesięciu piłkarzy na sprzedaż. W tym gwiazdy EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] EURO 2020: Kadra Chorwacji na Mistrzostwa Europy. Jest przedstawiciel Ekstraklasy [OFICJALNIE] Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Ricardo Costa, bramkarz drużyny futsalowej, zmarł po uderzeniu piłką w brzuch Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE] Petr Schwarz zmienia klub wewnątrz Ekstraklasy. Zagra w Śląsku Wrocław [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy