AC Milan zaskoczy wyborem nowego trenera?! Myśli o zatrudnieniu selekcjonera

AC Milan zaskoczy wyborem nowego trenera?! Myśli o zatrudnieniu selekcjonera fot. Fabrizio Andrea Bertani / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: La Gazzetta dello Sport

AC Milan jest już zdecydowany na zakończenie współpracy ze Stefano Piolim i rozgląda się za jego wartościowym następcą. Lista dotychczas wymienionych kandydatów jest jeszcze długa. A teraz dołączył do niej selekcjoner Belgów, Domenico Tedesco - informuje „La Gazzetta dello Sport”.

Przedstawiciele „Rossonerich” byli jeszcze nie tak dawno zachwyceni rezultatami współpracy z 58-letniem szkoleniowcem, który po latach posuchy i rozczarowań sięgnął po mistrzostwo Włoch w sezonie 2021/2022.

W kolejnym prowadzony przez niego zespół prezentował się słabiej i zakończył zmagania na czwartym miejscu. Z kolei w obecnych znajduje się na dobrej drodze do zakończenia rozgrywek na drugiej pozycji.

Ten rezultat oraz wyniki osiągane w pucharze i na międzynarodowej arenie nie okazały się wystarczające dla władz, żeby Stefano Pioli mógł dalej wypełniać swój kontrakt obowiązujący do 30 czerwca 2025 roku. Świadczą o tym na razie medialne doniesienia, gdzie panuje pełne przekonanie, że doświadczony trener spędza ostatnie tygodnie na ławce ekipy z San Siro.

W związku z tym dziennikarze prześcigają się w podawaniu nazwisk kandydatów na jego miejsce. Do tej pory mogliśmy przeczytać, że w kręgu zainteresowań Milanu znajdują się Thiago Motta, Julen Lopetegui, Christophe Galtier czy Mark van Bommel.

A teraz do tego grona dołączył także Domenico Tedesco.

Zdaniem „La Gazzetta dello Sport”, selekcjoner Belgów spełnia kluczowe wymagania przedstawicieli klubu w postaci posiadania międzynarodowego doświadczenia i nowoczesnej filozofii nastawionej na promowanie młodzieży. Ponadto biegle posługuje się językiem włoskim.

Co prawda 38-latek urodził się na Półwyspie Apenińskim, ale trenerskiego fachu uczył w Niemczech, gdzie pracował przez zdecydowaną większość kariery.

Stery nad reprezentacją „Czerwonych Diabłów” objął w lutym ubiegłego roku po fatalnym występie kadry na Mistrzostwach Świata. Od tego czasu nie przegrał żadnego z dwunastu rozegranych do tej pory spotkań, awansując pewnie z zespołem narodowym na EURO 2024.

Jego umowa z belgijską federacją obowiązuje do zakończenia mundialu w 2026 roku. W związku z tym AC Milan musiałby zdecydować się na jego wykupienie lub liczyć na zwolnienie go w przypadku odniesienia katastrofalnego rezultatu na turnieju w Niemczech.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Wysokość klauzuli Benjamina Šeško ustalona. Tyle będzie kosztował latem Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Trzech kandydatów do zastąpienia Xaviego w FC Barcelonie Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Legia Warszawa zainteresowana niemieckim skrzydłowym Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Chelsea dopięła swego. Słowne porozumienie w sprawie transferu wielkiego talentu Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Rafael Benítez rywalem... Marka Papszuna w walce o prestiżową posadę Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Jagiellonia Białystok ratuje punkt w samej końcówce. Powrót na fotel lidera [WIDEO] Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?! Sensacyjny zwrot akcji w sprawie José Mourinho. To będzie jego nowy klub?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy