AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE]

AC Milan zdeterminowany. Tomori już został uprawniony do gry [OFICJALNIE] fot. Alexandre Rotenberg / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Lega Serie A

Fikayo Tomori został zgłoszony przez AC Milan do udziału w rozgrywkach Serie A, co oznacza jednocześnie, że włoski klub potwierdził fakt nawiązania współpracy z angielskim obrońcą.

23-latek ma formalnie przejść w piątek obligatoryjne testy medyczne przed zawarciem umowy „Rossoneri” i dopiero po ich zakończeniu ma zostać zaprezentowany przez ekipę z San Siro jako jej trzecie zimowe wzmocnienie.

Przedstawiciele utytułowanego zespołu są jednak do tego stopnia przekonani, że nie wykażą one niczego niepokojącego, że jeszcze przed przejściem badań przez piłkarza postanowili uprawnić go do udziału w rozgrywkach Serie A, co jest równoznaczne z faktem potwierdzenia jego pozyskania z Chelsea.

AC Milan zdecydował się na wykonanie takiego przyspieszającego kroku w celu umieszczenia Fikayo Tomoriego w kadrze meczowej na zbliżający się pojedynek ligowy przeciwko Atalancie (23 stycznia).

Jednokrotny reprezentant Anglii przenosi się do „Rossonerich” na zasadzie półrocznego wypożyczenia z „The Blues” z zawartą opcją definitywnego wykupu za kwotę wynoszącą 28,2 miliona euro.

Środkowy obrońca wystąpił w czterech spotkaniach drużyny ze Stamford Bridge w tym sezonie. W sumie 23-latek ma na swoim koncie 27 występów w barwach londyńskiego klubu, w których strzelił dwa gole oraz zanotował jedną asystę.

Przypominamy także, że przed nim umowy z Milanem w trackie zimowego okna transferowego podpisali Soualiho Meïté i Mario Mandžukić.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] FC Barcelona wydała komunikat w sprawie Piqué. Hiszpan wypada z gry [OFICJALNIE] Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Carlos Sánchez nie kończy kariery. OFICJALNIE: 35-latek w Watfordzie Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] Liga Mistrzów: Mecz Liverpool FC - RB Lipsk na neutralnym gruncie [OFICJALNIE] 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz 13 najciekawszych trenerów do wzięcia od zaraz Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Netflix wziął na tapet kolejną legendę. W maju premiera „Roberto Baggio: Boski Kucyk” [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Puchar Polski: Piękny gest Badíi. Jako jedyny wrócił na boisko po piłkarza Legii Warszawa [WIDEO] Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki Awantura na treningu Newcastle United. Zawodnik obraził trenera, było blisko bójki

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy