Adam Buksa lepszy w meczu polskich napastników. Piłkarz New England Revolution z pierwszym ligowym golem [WIDEO]

Adam Buksa lepszy w meczu polskich napastników. Piłkarz New England Revolution z pierwszym ligowym golem [WIDEO] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Transfery.info

New England Revolution ubiegłej nocy mierzyło się z debiutującym w Major League Soccer Charlotte FC. Gospodarze wygrali 2:1, a jedną z bramek zdobył Adam Buksa. W zespole gości zagrał Karol Świderski.

Chociaż podopieczni Miguela Ángela Ramíreza do swojego debiutu w amerykańskiej ekstraklasie przygotowywali się już od dłuższego czasu, to dopiero niedawno przeprowadzili ofensywę transferową. W jej ramach do klubu dołączył Christian Fuchs, a nie obyło się również bez rekordu zakupowego.

Karol Świderski został sprowadzony z PAOK-u za kwotę pięciu milionów euro. Półtora miesiąca później do napastnika dołączył Kamil Jóźwiak, poszerzając polską kolonię do trzech nazwisk. Wcześniej przybył bowiem Jan Sobociński.

Tak się składa, że dwóch ostatnich piłkarzy nie obejrzeliśmy w starciu z New England Revolution. Nie zabrakło za to „Świdra”, który wybiegł w podstawowym składzie. Była to okazja do rywalizacji z Adamem Buksą.

Atakujący, któremu wróżono zimą powrót do Europy, na listę strzelców wpisał się już w ósmej minucie. W tej sytuacji 25-latek w fantastyczny sposób wygrał w polu karnym walkę o piłkę i chwilę potem głową umieścił ją w siatce.

Po zmianie stron na 2:0 podwyższył Matt Polster, a wynik spotkania w 85. minucie ustalił Cristian Ortíz, strzelając gola na 1:2.

Tym sposobem lepszy w meczu polskich napastników był Buksa, dla którego było to pierwsze ligowe trafienie w tym sezonie.

[gol Buksy do obejrzenia od 0:40]


Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Oshwin Andries nie żyje. Utalentowany piłkarz z Republiki Południowej Afryki bestialsko zamordowany Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu Nicolò Zaniolo odchodzi z Romy. Znamy szczegóły rekordowego transferu POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku POTWIERDZONE: Christian Atsu wyciągnięty spod gruzów zawalonego budynku Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Transfery - Relacja na żywo [07/02/2023] Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer Górnik Zabrze finalizuje pierwszy zimowy transfer „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” „Przedłużenie umowy z Lionelem Messim to bardzo zły pomysł” Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub Christian Atsu wciąż w ruinach budynku. Pozytywne informacje zdementowane przez klub

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy