Adam Buksa na celowniku dużego klubu. Może zająć miejsce gwiazdy

Adam Buksa na celowniku dużego klubu. Może zająć miejsce gwiazdy fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Gianluigi Longari [Twitter]

Adam Buksa znalazł się w kręgu zainteresowań Zenitu Sankt Petersburg - przekonuje Gianluigi Longari z Sportitalia.

Reprezentant Polski ma za sobą bardzo udany sezon w barwach New England Revolution, który zakończył z siedemnastoma strzelonymi golami w 32 rozegranych meczach.

Środkowy napastnik przyczynił się za sprawą tego indywidualnego dorobku do zgarnięcia przez amerykański zespół tytułu najlepszej drużyny sezonu zasadniczego Major League Soccer (Supporters Shield). Niestety w fazie play-off jego klub zaprezentował się poniżej oczekiwań i odpadł z rywalizacji już w ćwierćfinale po porażce z późniejszym zwycięzcą - New York City (2:2, 3:5 po karnych).

Adam Buksa, bez względu na końcowy rezultat rozgrywek, był mocno nastawiony na opuszczenie Stanów Zjednoczonych na rzecz powrotu do Europy, gdzie pragnął zasilić szeregi jednej z mocniejszych drużyn

Z tego też względu jeszcze w trakcie rozgrywek pojawiały się w mediach doniesienia o zainteresowaniu jego usługami ze strony Leicester City, AS Monaco, Galatasaray czy ostatnio drugoligowej włoskiej Pisy.

Teraz Gianluigi Longari z Sportitalia przekonuje, że do tego grona dołączyła bardzo mocna marka w postaci Zenitu Sankt Petersburg.

Zespół z Rosji może w najbliższych dniach rozstać się przedwcześnie z Sardarem Azmounem, który jest łączony z Olympique'em Lyon, Atalantą, Newcastle United czy Juventusem. Dlatego też rozgląda się na rynku za wartościowym graczem, mogącym go zastąpić i w niedalekim czasie stać się być może wiodącą postacią w ekipie, ponieważ do końca sezonu ważną umowę ma także Artiom Dziuba.

Wspomniany dziennikarz nie podał na razie żadnych dodatkowych szczegółów, dlatego trudno wyrokować czy Buksa jest dla Zenitu główną czy jedną z rozważanych opcji.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Real Madryt: Pięć przyszłych gwiazd na radarze „Królewskich” Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem Christian Eriksen o krok od podpisania kontraktu z nowym zespołem FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie FC Barcelona: Ousmane Dembélé nie zjawił się dzisiaj w klubie OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bryan Reynolds wypożyczony z AS Romy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy OFICJALNIE: Bartosz Kwiecień zagra na zapleczu Ekstraklasy Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Transfer Tanguya Ndombele uzależniony od jednego warunku finansowego Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa” Josip Iličić poza składem Atalanty. „To delikatna sprawa”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy