Adam Buksa: Nie dziwię się, że Aleksander nie przedłużył kontraktu z Wisłą Kraków

Adam Buksa: Nie dziwię się, że Aleksander nie przedłużył kontraktu z Wisłą Kraków fot. FotoPyK
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Liga+Extra

Adam Buksa wziął udział w programie Liga+Extra emitowanym w Canal+. Tam między innymi poruszył kwestię przyszłości swojego brata Aleksandra.

W ostatnich dniach jednym z głównych tematów nie tylko wśród kibiców Wisły Kraków, ale i całej polskiej Ekstraklasy była przyszłość Aleksandra Buksy.

Napastnik miał w styczniu podjąć decyzję odnośnie do swojej przyszłości w zespole Petera Hyballi i złożyć podpis pod kontraktem. Uznał jednak, że lepiej dla niego będzie kontynuować karierę w innym miejscu.

Wydawało się, że w tej sprawie powiedziano już właściwie wszystko. Swoje dwa grosze postanowił jednak dodać występujący w Major League Soccer brat 18-latka, Adam Buksa.

- Jesteśmy cały czas w stałym kontakcie. Nie chciałem mu jednak doradzać, bo on ma agenta. W zasadzie unikaliśmy tego tematu. Mam jednak podobne doświadczenia, bo jako 16-latek również opuszczałem Wisłę. Wtedy jednak była inna sytuacja. Brat w ostatnich miesiącach nie robił progresu. Chodzi o to, by zapewnić mu rozwój na odpowiednim poziomie, a tego w minionych miesiącach brakowało - przyznaje.

24-latek przyznał, że nie ma większych obaw odnośnie do przyszłości swojego brata.

- To profesjonalista. W ogóle się o niego nie boję. Stara się być poza sprawą. Kiedy wchodził do Ekstraklasy, to pokazał jakość, czym podniósł sobie poprzeczkę. Pojawiły się wtedy spekulacje, że jego transfer pomoże zasypać dług Wisły. On jest młody. Potrzebuje teraz spokojnego wejścia do ligi. Początek miał lepszy, ale później wiodło mu się gorzej. Nie dziwię się jego decyzji - dodał Adam Buksa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Bayern Monachium negocjuje z Chelsea. Chodzi o trenera Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Wrexham reklamuje hitowy mecz towarzyski. Sir Alex Ferguson skradł show [WIDEO] Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína Zaawansowane negocjacje w sprawie transferu Hectora Bellerína OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 OFICJALNIE: Wiadomo, gdzie zagra Marcelo w sezonie 2023/2024 FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny FC Barcelona może mieć swojego Atmosfericia. Powrót do klubu realny Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Bayern Monachium śledzi sytuację gwiazdki Barcelony Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League Julian Nagelsmann na krótkiej liście drugiego giganta Premier League

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy