Adam Buksa w bardzo trudnej sytuacji. „Nadal jestem całkowicie wyłączony z treningów”

Adam Buksa w bardzo trudnej sytuacji. „Nadal jestem całkowicie wyłączony z treningów” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Pogoń Szczecin

Adam Buksa wypowiedział się na oficjalnej stronie Pogoni Szczecin na temat obecnego położenia w RC Lens, gdzie do tej pory nie było mu dane rozwinąć skrzydeł przez problemy zdrowotne.

Środkowy napastnik prezentował się w minionych latach bardzo udanie w barwach New England Revolution. W efekcie pozwoliło mu to zrealizować plan założony w momencie dopinania przeprowadzki do Major League Soccer, który zakładał powrót do gry na Starym Kontynencie w jednej z czołowych europejskich lig.

26-latek dopiął na tym polu swego za sprawą związania się latem długoterminową umową z RC Lens. Ofensywny zawodnik wiele sobie obiecywał po dołączeniu do francuskiej drużyny.

Do tej pory nie było mu jednak dane rozwinąć skrzydeł w ekipie z Ligue 1, ponieważ najpierw nabawił się urazu kostki na czerwcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski, co wykluczyło go z gry września.

Potem trener Franck Haise zaczął stopniowo wprowadzać Adama Buksę do rywalizacji. Jego proces odgrywania coraz istotniejszej roli w szeregach RC Lens został w brutalny sposób zastopowany przez nabawienie się kontuzji stawu skokowego.

W ten sposób środkowy napastnik stracił szansę na wyjazd na mundial i na dodatek musiał poddać się stosownemu zabiegowi, który dodatkowo wydłużył okres jego rehabilitacji, o czym powiedział sam piłkarz w rozmowie dla byłego klubu - Pogoni Szczecin.

- Minęły cztery tygodnie od operacji i nadal jestem całkowicie wyłączony z treningów. Wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, ale jeszcze dużo czasu zajmie mi powrót do ćwiczeń na boisku i optymalnej formy. Obiektywnie patrząc celujemy w przełom marca i kwietnia - stwierdził 26-latek.

Buksa zdążył na razie wystąpić w czterech meczach francuskiego zespołu.

RC Lens, bez jego znaczącego wsparcia, prezentuje się na razie rewelacyjnie i po piętnastu kolejkach plasuje się na drugim miejscu za plecami PSG ze stratą pięciu punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium 50 milionów euro! Xabi Alonso walczy o wschodzącą gwiazdę z Bayernem Monachium Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Legia Warszawa złowi nowego pomocnika w Championship?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Wieczysta Kraków dopina transfer z klubu Ekstraklasy?! Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Transfery - Relacja na żywo [28/05/2024] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Niesamowite! Pierwszy taki przypadek w historii baraży o Bundesligę [WIDEO] Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Kajetan Szmyt łączony z dwoma nowymi klubami Ekstraklasy Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie! Jakub Piotrowski na sprzedaż, ale tanio nie będzie!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy