Adam Buksa w bardzo trudnej sytuacji. „Nadal jestem całkowicie wyłączony z treningów”

Adam Buksa w bardzo trudnej sytuacji. „Nadal jestem całkowicie wyłączony z treningów” fot. FotoPyK
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Pogoń Szczecin

Adam Buksa wypowiedział się na oficjalnej stronie Pogoni Szczecin na temat obecnego położenia w RC Lens, gdzie do tej pory nie było mu dane rozwinąć skrzydeł przez problemy zdrowotne.

Środkowy napastnik prezentował się w minionych latach bardzo udanie w barwach New England Revolution. W efekcie pozwoliło mu to zrealizować plan założony w momencie dopinania przeprowadzki do Major League Soccer, który zakładał powrót do gry na Starym Kontynencie w jednej z czołowych europejskich lig.

26-latek dopiął na tym polu swego za sprawą związania się latem długoterminową umową z RC Lens. Ofensywny zawodnik wiele sobie obiecywał po dołączeniu do francuskiej drużyny.

Do tej pory nie było mu jednak dane rozwinąć skrzydeł w ekipie z Ligue 1, ponieważ najpierw nabawił się urazu kostki na czerwcowym zgrupowaniu reprezentacji Polski, co wykluczyło go z gry września.

Potem trener Franck Haise zaczął stopniowo wprowadzać Adama Buksę do rywalizacji. Jego proces odgrywania coraz istotniejszej roli w szeregach RC Lens został w brutalny sposób zastopowany przez nabawienie się kontuzji stawu skokowego.

W ten sposób środkowy napastnik stracił szansę na wyjazd na mundial i na dodatek musiał poddać się stosownemu zabiegowi, który dodatkowo wydłużył okres jego rehabilitacji, o czym powiedział sam piłkarz w rozmowie dla byłego klubu - Pogoni Szczecin.

- Minęły cztery tygodnie od operacji i nadal jestem całkowicie wyłączony z treningów. Wydaje się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, ale jeszcze dużo czasu zajmie mi powrót do ćwiczeń na boisku i optymalnej formy. Obiektywnie patrząc celujemy w przełom marca i kwietnia - stwierdził 26-latek.

Buksa zdążył na razie wystąpić w czterech meczach francuskiego zespołu.

RC Lens, bez jego znaczącego wsparcia, prezentuje się na razie rewelacyjnie i po piętnastu kolejkach plasuje się na drugim miejscu za plecami PSG ze stratą pięciu punktów.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Wisła Kraków nie pozbędzie się zawodnika. Wraca z wypożyczenia [OFICJALNIE] Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Bartosz Śpiączka „utrzyma się” w Ekstraklasie?! Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Dani Olmo zdecydował o swojej przyszłości Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Liverpool wykorzysta atut dyrektora sportowego? Może okazać się kluczem do sprowadzenia obiecującego obrońcy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Real Madryt z nietypowym pomysłem na zastąpienie Karima Benzemy Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Za taką kwotę Chelsea pozwoli odejść Mateo Kovačiciowi Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek Legia Warszawa ma chętnego na niechcianego obrońcę. Jeden warunek

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy