Adam Buksa z atrakcyjną ofertą z Włoch

Adam Buksa z atrakcyjną ofertą z Włoch fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Kanał Sportowy

Adam Buksa, napastnik New England Revolution, otrzymał ofertę dołączenia do Pisy. To w tej chwili faworyt do pozyskania Polaka - przekazał Mateusz Borek.

W ostatnim czasie najwięcej odnośnie powrotu atakującego do Europy mówiło się o AS Monaco, ale wobec zwolnienia Niko Kovača, temat obecnie jest nieaktualny.

25-latek, który w ubiegły sezonie rozegrał w Major League Soccer 32 mecze i strzelił 17 goli, nadal ma jednak duże szanse na wyjazd ze Stanów Zjednoczonych.

Nieoczekiwanie może on wylądować w Serie B.

– Adam był w Polsce kilka dni. Pojechał do Bostonu, poleciał wczoraj prawdopodobnie po to, żeby spakować rzeczy i wrócić do Europy – zdradził Mateusz Borek w programie „Moc Futbolu” na Kanale Sportowym.

– Były jakieś tam dla niego propozycje z Anglii, ponoć też jeszcze gigantyczna finansowo oferta znad Zatoki za jakieś pieniądze nierealne, natomiast wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że lider Serie B Pisa, która ma wielkie aspiracje, żeby za chwile być znaczącą siłą w lidze włoskiej, chce zapłacić 9,5 miliona dolarów za Adama Buksę, dobry indywidualny kontrakt. To byłby także dobry czas adaptacji, żeby przygotować się do następnego sezonu w lidze włoskiej. Pamiętajmy, że Buksa po włosku mówi, bo był 10 miesięcy w Novarze. To jest chłopak inteligentny, która ma łatwość uczenia się języków – oznajmił.

Jak przekazał dziennikarz, kluczową postacią w całej operacji jest Alexander Knaster, większościowy właściciel włoskiego klubu i znajomy Piniego Zahaviego, agenta pięciokrotnego reprezentanta biało-czerwonych.

Borek zaznaczył, że w tej chwili jest to najpoważniejsza opcja dla Buksy, przy czym sytuacja może ulec zmianie.

Wracając do Pisy, z dorobkiem 38 punktów otwiera ona tabelę drugiej ligi włoskiej, a jej przewaga nad drugą Brescią Calcio wynosi cztery punkty. Wcześniej z nią połączony został Nicola Zalewski.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Nagły zwrot akcji w sprawie Kyliana Mbappé?! [Gianluca Di Marzio] Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Darwin Núñez chce grać w Lidze Mistrzów. Dlatego odrzucił już oferty z dwóch klubów Premier League Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Inwazja kibiców Evertonu na boisko po zapewnieniu utrzymania w Premier League. Sprowokowany Patrick Vieira [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Sensacyjny comeback Evertonu na wagę utrzymania w Premier League [WIDEO] Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Karol Linetty szuka nowego klubu. Jedna opcja już wykluczona Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tomasz Kędziora odchodzi z Lecha Poznań Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka Tyle trzeba zapłacić za Jana Bednarka

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy