Adrian Benedyczak buduje swoją pozycję we Włoszech. Ładna bramka w sobotę [WIDEO]

Adrian Benedyczak buduje swoją pozycję we Włoszech. Ładna bramka w sobotę [WIDEO] fot. Mikolaj Barbanell / Shutterstock.com
Sebastian Janus
Sebastian Janus
Źródło: Transfery.info

Adrian Benedyczak strzelił w sobotę piątą bramkę w obecnym sezonie Serie B, a jego Parma pokonała Pordenone 4-1.

21-letni napastnik nie zdążył dobrze przedstawić się kibicom Ekstraklasy, bowiem na wykupienie go za kwotę dwóch milionów euro zdecydowała się Parma. Benedyczak przeniósł się do Włoch po rozegraniu zaledwie 44 spotkań dla pierwszej drużyny Pogoni Szczecin, co finalnie okazało się dobrą decyzją.

Po trudnym początku napastnik coraz lepiej radzi sobie na boiskach Serie B, co doceniają kibice oraz eksperci. Wyróżnia się jego waleczność, grę bez piłki oraz nienaganną technikę, przy której nie przeszkadza wysoki wzrost. Nie brakuje również porównań do Roberta Lewandowskiego, bowiem obaj prezentują zbliżony styl gry. Niedawno chwalił go między innymi kolega z drużyny Gianluigi Buffon.

Do tej pory Polak wystąpił w siedemnastu ligowych spotkaniach, w tym ośmiokrotnie od pierwszej minuty. Od połowy listopada regularnie pojawia się na murawie.

Benedyczak dobrze spisał się w sobotnim starciu z Pordenone. Udało mu się wpisać na listę strzelców chwilę po wejściu na boisku w drugiej połowie. Polak wyprzedził defensora rywali, wbiegł w pole karne i silnym strzałem z ostrego kąta ustalił wynik spotkania na 4-1 dla Parmy.

To piąte trafienie napastnika w obecnych ligowych rozgrywkach. Imponująco wygląda statystyka czasu potrzebnego do strzelenia bramki, bowiem w jego przypadku są to 144 minuty. Nie ulega wątpliwościom, że przy dalszym rozwoju wkrótce mogą się do niego zwrócić kluby z Serie A. Jego kontrakt z Parmą obowiązuje do 30 czerwca 2025 roku.

Skrót meczu Parmy z Pordenone (bramka Benedyczaka od 03:30):

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Przyszłość Antoine'a Griezmanna wyjaśniona OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta OFICJALNIE: Nowy klub Tomáša Pekharta FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas FC Barcelona: Andreas Christensen i Franck Kessié mogą odejść za darmo, jeśli nie zostaną zarejestrowani na czas Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Dwa kluby w walce o Szymona Żurkowskiego Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” Wisła Kraków: Polski napastnik może trafić do „Białej Gwiazdy” OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem OFICJALNIE: Bartłomiej Drągowski w końcu związał się z nowym klubem Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa Drugi klub z Ekstraklasy pyta o Carlitosa

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy