Adu do Brazylii? Kléberson do USA?

Adu do Brazylii? Kléberson do USA?
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji Freddy Adu wkrótce odejdzie z Philadelphia Union i przeniesie się do ligi brazylijskiej, aby reprezentować barwy Bahii.

23-letni zawodnik nie znajduje się w planach szkoleniowca Johna Hackwortha na bieżący sezon. Ale jednocześnie pozostaje sporym budżetowym obciążeniem dla Union, gdyż posiada status "Designated Player", czyli zawodnika-gwiazdy z wyższą pensją, nieliczącą się do "salary cap" (limit wydatków na pensje piłkarzy). 

Jeżeli dodać do tego fakt, że tylko trzech amerykańskich zawodników może liczyć w tej chwili na ten prestiżowy status - od 2010 roku Landon Donovan, od tego roku Chris Wondolowski, od 2011 właśnie Adu, to tym bardziej logiczny jest transfer w przeszłości cudownego dziecka północnoamerykańskiej piłki do Ameryki Południowej.
 
Adu miałby odejść do Bahii w ramach transakcji wiązanej, przy okazji której do Stanów Zjednoczonych powędrowałby 33-letni Kléberson, w przeszłości piłkarz między innymi Manchesteru United, aktualnie grający jedynie ogony w brazylijskim klubie.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Alaba rozchwytywany. Inter Mediolan wkroczył do walki o Austriaka Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Wyjazdowa koszulka Chelsea na nowy sezon [FOTO] Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Liverpool prowadzi zaawansowane rozmowy z Thiago Alcântarą Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Widzew może zatrudnić Ojrzyńskiego Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Forsell może zostać w Ekstraklasie. Znajduje się na szczycie listy życzeń Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Havertz ze zgodą na opuszczenie Bayeru. „Mamy umowę” Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A Daniele De Rossi rozpoczyna karierę trenerską w Serie A

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy