Adu do Brazylii? Kléberson do USA?

Adu do Brazylii? Kléberson do USA?
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: Transfery.info

Według niepotwierdzonych jeszcze informacji Freddy Adu wkrótce odejdzie z Philadelphia Union i przeniesie się do ligi brazylijskiej, aby reprezentować barwy Bahii.

23-letni zawodnik nie znajduje się w planach szkoleniowca Johna Hackwortha na bieżący sezon. Ale jednocześnie pozostaje sporym budżetowym obciążeniem dla Union, gdyż posiada status "Designated Player", czyli zawodnika-gwiazdy z wyższą pensją, nieliczącą się do "salary cap" (limit wydatków na pensje piłkarzy). 

Jeżeli dodać do tego fakt, że tylko trzech amerykańskich zawodników może liczyć w tej chwili na ten prestiżowy status - od 2010 roku Landon Donovan, od tego roku Chris Wondolowski, od 2011 właśnie Adu, to tym bardziej logiczny jest transfer w przeszłości cudownego dziecka północnoamerykańskiej piłki do Ameryki Południowej.
 
Adu miałby odejść do Bahii w ramach transakcji wiązanej, przy okazji której do Stanów Zjednoczonych powędrowałby 33-letni Kléberson, w przeszłości piłkarz między innymi Manchesteru United, aktualnie grający jedynie ogony w brazylijskim klubie.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Jagiellonia Białystok: Mamrot na wylocie! Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Manchester City: Zero tolerancji dla przejawów rasizmu. Klub zbada incydent z udziałem kibiców! [WIDEO] Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Piątek łączony z nowym klubem. Bologna myśli o jego wypożyczeniu Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami Ousmane Dembélé opuści Barcelonę i LaLiga? Jego agent rozmawiał z trzema klubami OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! OFICJALNIE: Quagliarella gra dalej! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Transfer Pogby jeszcze przed Euro 2020?! Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny Manchester United: Cała naprzód po Eriksena. Drastyczny spadek ceny

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy