Afera rasistowska. Samba odmówił udziału w derbach Moskwy

Afera rasistowska. Samba odmówił udziału w derbach Moskwy
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: The Telegraph

Obrońca Dynamo Moskwa Christoper Samba odmówił wyjścia na drugą połowę w spotkaniu z Torpiedo Moskwa. Przyczyną były rasistowskie okrzyki kibiców.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek, podczas meczu ligowego rosyjskiej Premier Ligi. Menedżer Dynamo Stanislav Cherchesov na początku twierdził, że były zawodnik Queens Park Rangers nie pojawił się na murawie z powodu kontuzji łydki, ale prawdziwy powód absencji piłkarza ujawnił wiceprezes klubu Giennadij Soloviev.

- Mogę potwierdzić, że Samba poczuł się urażony wyzwiskami, które kierowali w jego stronę fani Torpedo i postanowił nie wychodzić na drugą część meczu. Dlatego został on zastąpiony - powiedział Soloviev.

Incydent został odnotowany w sprawozdaniu sporządzonym przez delegata Rosyjskiego Związku Piłki Nożnej i ma zostać omówiony na dzisiejszym zebraniu zarządu organizacji. Mimo to, prezydent Torpedo Alexander Tukmanov powiedział, że nie słyszał żadnych okrzyków na tle rasistowskim. Jeśli zarzuty się potwierdzą, moskiewskiemu klubowi grozi kara rozgrywania spotkań bez udziału publiczności.

To nie pierwszy akt rasizmu z jakim spotkał się reprezentant Kongo podczas swojej gry w Rosji. W 2013 roku, podczas gry w Anży Machaczkała w kierunku Samby rzucono bananem. Piłkarz odrzucił owoc z powrotem na trybuny.

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu OFICJALNIE: Stade Rennes pozyskało następcę Édouarda Mendy’ego. Trzeci największy transfer w historii klubu Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Historyczny transfer w Azji. OFICJALNIE: Reprezentant Izraela w Zjednoczonych Emiratach Arabskich Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Arsenal naciska na transfer Aouara, ale… ma konkurenta Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Manchester United może sprowadzić Cavaniego lub Jovicia Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone Lucas Paquetá odchodzi z Milanu. Wszystko ustalone OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali OFICJALNIE: Adama Traoré i Abdoulaye Doucouré z powołaniami do kadry... Mali Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone Marcos Alonso rozwścieczył Franka Lamparda. Dni Hiszpana w Chelsea wydają się policzone

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy