Afrykańska federacja pilnuje wieku zawodników. Benin surowo ukarany!

Afrykańska federacja pilnuje wieku zawodników. Benin surowo ukarany!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: CAF Online

CAF (Confederation of African Football) od początku roku wyjątkowo bacznie przygląda się wiekowi zawodników uczestniczących w rozgrywkach juniorskich i młodzieżowych. Po karze dla Gambii przyszedł czas również na Benin.

Podczas drugiej rundy kwalifikacji Mistrzostw Afryki do lat 17 Benin wystawił czterech zawodników powyżej limitu wieku: Inilolę Arona, Ogoubiyiego Oluwę, Oreko Evode, Amoussou Tony'ego. Wszyscy urodzili się w 1997 roku, chociaż w turnieju brać mogli udział piłkarze urodzieni pierwszego stycznia 1998 roku i młodsi.
 
CAF ukarała Benin dwuletnim wykluczeniem z kontynentalnych rozgrywek do lat 17, 20 i 23. Jednocześnie krajowej federacji zarzucono jedynie błąd administracyjny, nie celowe "przekręcanie licznika".
 
Wcześniej w marcu Gambia została zawieszona we wszystkich rozgrywkach, tam jednak w grę wchodziło celowe zmienianie daty urodzenia np. jeden z zawodników odmłodził się o sześć lat.
Więcej na temat: Benin Gambia

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. Dor Hugi zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Wisła Kraków ma nowego skrzydłowego. Dor Hugi zagra w Ekstraklasie [OFICJALNIE] Hakan Çalhanoğlu przechodzi z Milanu do Interu [OFICJALNIE] Hakan Çalhanoğlu przechodzi z Milanu do Interu [OFICJALNIE] FC Barcelona z komunikatem w sprawie Ousmane'a Dembélé [OFICJALNIE] | Jeszcze gorsze prognozy niż wcześniej FC Barcelona z komunikatem w sprawie Ousmane'a Dembélé [OFICJALNIE] | Jeszcze gorsze prognozy niż wcześniej Norwich City wyrównało swój rekord transferowy. Milot Rashica w Anglii [OFICJALNIE] Norwich City wyrównało swój rekord transferowy. Milot Rashica w Anglii [OFICJALNIE] Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski Paulo Sousa został zapytany o to, czy dalej będzie prowadził reprezentację Polski FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja FC Barcelona z „zielonym światłem” na ciekawy transfer z Premier League. Ważna deklaracja Postaw na reprezentację Polski po kursie 25,0! Znakomita oferta bukmachera na mecz ze Szwecją ważna tylko do końca dnia Postaw na reprezentację Polski po kursie 25,0! Znakomita oferta bukmachera na mecz ze Szwecją ważna tylko do końca dnia

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy