Afrykańska federacja pilnuje wieku zawodników. Benin surowo ukarany!

Afrykańska federacja pilnuje wieku zawodników. Benin surowo ukarany!
Paweł Machitko
Paweł Machitko
Źródło: CAF Online

CAF (Confederation of African Football) od początku roku wyjątkowo bacznie przygląda się wiekowi zawodników uczestniczących w rozgrywkach juniorskich i młodzieżowych. Po karze dla Gambii przyszedł czas również na Benin.

Podczas drugiej rundy kwalifikacji Mistrzostw Afryki do lat 17 Benin wystawił czterech zawodników powyżej limitu wieku: Inilolę Arona, Ogoubiyiego Oluwę, Oreko Evode, Amoussou Tony'ego. Wszyscy urodzili się w 1997 roku, chociaż w turnieju brać mogli udział piłkarze urodzieni pierwszego stycznia 1998 roku i młodsi.
 
CAF ukarała Benin dwuletnim wykluczeniem z kontynentalnych rozgrywek do lat 17, 20 i 23. Jednocześnie krajowej federacji zarzucono jedynie błąd administracyjny, nie celowe "przekręcanie licznika".
 
Wcześniej w marcu Gambia została zawieszona we wszystkich rozgrywkach, tam jednak w grę wchodziło celowe zmienianie daty urodzenia np. jeden z zawodników odmłodził się o sześć lat.
Więcej na temat: Benin Gambia

Zobacz również

Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Zwrot środków za pierwszy przegrany kupon w Betclic nawet do 500 złotych Milik elementem transferowego domina w Serie A?! Milik elementem transferowego domina w Serie A?! Liverpool jednak stara się o Thiago Alcântarę Liverpool jednak stara się o Thiago Alcântarę Real Madryt: „Operacja sprzedaż”. Lista nietykalnych oraz zawodników do odejścia [FOTO] Real Madryt: „Operacja sprzedaż”. Lista nietykalnych oraz zawodników do odejścia [FOTO] Tomasz Kędziora na radarze Romy Tomasz Kędziora na radarze Romy OFICJALNIE: Orlando Sá w Máladze OFICJALNIE: Orlando Sá w Máladze OFICJALNIE: Matuidi w Major League Soccer. Francuz dołączył do klubu Davida Beckhama, czyli Interu Miami OFICJALNIE: Matuidi w Major League Soccer. Francuz dołączył do klubu Davida Beckhama, czyli Interu Miami Özil otwarcie w wywiadzie o przyszłości w Arsenalu: Takie sytuacje nigdy mnie nie złamią Özil otwarcie w wywiadzie o przyszłości w Arsenalu: Takie sytuacje nigdy mnie nie złamią

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy