Agent Álvaro Moraty jedzie negocjować transfer. Powrót pod skrzydła znanego trenera coraz bliżej

Agent Álvaro Moraty jedzie negocjować transfer. Powrót pod skrzydła znanego trenera coraz bliżej fot. ANP/SIPA USA/PressFocus
Patryk Krenz
Patryk Krenz
Źródło: Nicolò Schira

Álvaro Morata powinien opuścić tego lata Atlético Madryt. Gdzie trafi Hiszpan? Nic nie jest przesądzone, ale obecnie to AS Roma wydaje się faworytem do jego pozyskania - podaje Nicolò Schira.

Álvaro Morata znajduje się na dobrym kursie, by opuścić wkrótce Atlético Madryt. Obydwie strony dążą do rozstania. Stołeczny klub chce wykorzystać ostatnią szansę na zarobek, co wynika z wygasającego latem 2024 roku kontraktu, a sam zawodnik pragnie regularnej gry.

W filozofii Diego Simeone 30-latek odgrywał ważną rolę, lecz nie kluczową. Funkcjonował często jako joker, wchodzący z ławki.

Dla Moraty było to za mało. Tym bardziej że notował dobre liczby. Na przestrzeni 45 spotkań trafiał do siatki 15-krotnie. Dorobek strzelecki wzbogacił trzema asystami. Dobra forma wzbudziła w nim głód.

Reprezentant Hiszpanii otrzymuje wiele ofert. Lwia ich część pochodzi z jego drugiej ojczyzny, a więc Italii. AC Milan, Inter Mediolan i AS Roma wnikliwie przyglądają się snajperowi.

Nicolò Schira przekonuje, że na ten moment stołeczna drużyna lideruje w tym wyścigu. José Mourinho umieścił swojego byłego podopiecznego z czasów pracy w Realu Madryt na szczycie listy życzeń. Jak wiadomo, zdanie Portugalczyka jest na Stadio Olimpico bardzo ważne.

Morata zapoznał się już z ofertą kontraktu od finalisty Ligi Europy. Ta zakłada współpracę do 2027 roku z pensją na poziomie 4,5 miliona euro w skali roku. Agent 30-latka poleciał już do Rzymu, by wypracować całkowite porozumienie.

Do pełni szczęścia potrzeba jeszcze zgody Atlético Madryt. Hiszpańska strona liczy na zarobek rzędu 21 milionów euro, ale przejawia skłonność do negocjacji. Roma mogłaby zaproponować popularne teraz rozwiązanie - opcje wypożyczenia z wykupem.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Zostań z nami”. Kibice Górnika Zabrze z apelem do piłkarza [WIDEO] „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań „Wrak piłkarza”. Dziennikarz zszokowany formą fizyczną gwiazdy Lecha Poznań Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Luka Modrić przekazał Realowi Madryt stanowisko w sprawie swojej przyszłości Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Górnik Zabrze - Puszcza Niepołomice: Mecz Ekstraklasy przerwany [AKTUALIZACJA] Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Gonçalo Feio dostanie hitowe wzmocnienie z MLS?! Legia Warszawa rozpoczęła negocjacje Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Mateusz Kochalski zabrał głos w sprawie przyszłości Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE] Dwóch piłkarzy odchodzi z Borussii Dortmund [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy