Agent Douglasa Costy: Premier League to piękne rozgrywki...

Agent Douglasa Costy: Premier League to piękne rozgrywki...
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Douglas Costa pomimo wielu spekulacji łączących go z innymi klubami nadal jest piłkarzem Juventusu. Nie oznacza to jednak, że taki stan rzeczy utrzyma się długo. Szczególnie w obliczu gorącego zainteresowanie ze strony Manchesteru United.

Brazylijczyk na Allianz Stadium trafił latem 2017 roku, początkowo na wypożyczenie, lecz już po sezonie wykupiono go definitywnie z Bayernu Monachium. W przeciągu dwóch ostatnich kampanii skrzydłowy miewał wzloty i upadki, co w dużej mierze wynikało z problemów zdrowotnych, ale i dyscyplinarnych. Koniec końców, kiedy piłkarz z Kraju Kawy otrzymał zgodę na treningi, ma zapewnione miejsce w podstawowym składzie u Maurizio Sarriego.

Biorąc zatem to wszystko pod uwagę, trudno przypuszczać, aby w tej chwili 31-krotny reprezentant „Canarinhos” rozważał zmianę pracodawcy. Niemniej, jak zdradził agent zawodnika, do niedawna jego klientem interesowało się wiele klubów, z Manchesterem United na czele, a rozgrywki Premier League kuszą 28-latka. Tym samym może to być wskazówką, gdzie w przyszłości zakotwiczy lewonożny gracz.

– Zainteresowanie Manchesteru United było poważne. To klub, który od zawsze interesował się Douglasem. Oczywiście nie był to jedyny klub, który składał zapytania, ale spośród ekip angielskich, „Czerwone Diabły” były z pewnością najbardziej aktywne. Należy jednak dodać, że Allegri oraz Sarri nigdy nie chcieli się go pozbywać – powiedział w wywiadzie dla „Daily Mail”.

– Douglas borykał się z wieloma problemami zdrowotnymi. W ubiegłym sezonie był bardzo często kontuzjowany. Po tym jak nie mógł grać, chce z całkowitą świadomością wrócić do pełni sił. Juventus nigdy nie zamierzał go sprzedać, pomimo dużej presji ze strony Manchesteru United. Douglas to „odlotowy” profesjonalista w najlepszym tego słowa znaczeniu. Potrafi dostosować się do każdej sytuacji. Pomyśl tylko, jak dobrze sobie radził na Ukrainie, w kraju tak odmiennym od Brazylii. Uwielbia Juventus, ale potrafi dostosować się do wszystkiego – dodał. 

– Premier League to piękne rozgrywki, ale na razie Manchesterowi United nie udało się przekonać Juventusu do sprzedaży. Gracz pozostał w Turynie i jest traktowany po mistrzowsku – zakończył.

Douglas Costa od momentu dołączenia do „Starej Damy” rozegrał w jej barwach 74 spotkania, w których zdobył siedem bramek i posłał 18 kluczowych podań. W bieżącej kampanii było mu dane wystąpić w dwóch meczach, za co odwdzięczył się dubletem asyst w kluczowym pojedynku z SSC Napoli. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2022 roku.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy