Agent Douglasa Costy: Premier League to piękne rozgrywki...

Agent Douglasa Costy: Premier League to piękne rozgrywki...
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Daily Mail

Douglas Costa pomimo wielu spekulacji łączących go z innymi klubami nadal jest piłkarzem Juventusu. Nie oznacza to jednak, że taki stan rzeczy utrzyma się długo. Szczególnie w obliczu gorącego zainteresowanie ze strony Manchesteru United.

Brazylijczyk na Allianz Stadium trafił latem 2017 roku, początkowo na wypożyczenie, lecz już po sezonie wykupiono go definitywnie z Bayernu Monachium. W przeciągu dwóch ostatnich kampanii skrzydłowy miewał wzloty i upadki, co w dużej mierze wynikało z problemów zdrowotnych, ale i dyscyplinarnych. Koniec końców, kiedy piłkarz z Kraju Kawy otrzymał zgodę na treningi, ma zapewnione miejsce w podstawowym składzie u Maurizio Sarriego.

Biorąc zatem to wszystko pod uwagę, trudno przypuszczać, aby w tej chwili 31-krotny reprezentant „Canarinhos” rozważał zmianę pracodawcy. Niemniej, jak zdradził agent zawodnika, do niedawna jego klientem interesowało się wiele klubów, z Manchesterem United na czele, a rozgrywki Premier League kuszą 28-latka. Tym samym może to być wskazówką, gdzie w przyszłości zakotwiczy lewonożny gracz.

– Zainteresowanie Manchesteru United było poważne. To klub, który od zawsze interesował się Douglasem. Oczywiście nie był to jedyny klub, który składał zapytania, ale spośród ekip angielskich, „Czerwone Diabły” były z pewnością najbardziej aktywne. Należy jednak dodać, że Allegri oraz Sarri nigdy nie chcieli się go pozbywać – powiedział w wywiadzie dla „Daily Mail”.

– Douglas borykał się z wieloma problemami zdrowotnymi. W ubiegłym sezonie był bardzo często kontuzjowany. Po tym jak nie mógł grać, chce z całkowitą świadomością wrócić do pełni sił. Juventus nigdy nie zamierzał go sprzedać, pomimo dużej presji ze strony Manchesteru United. Douglas to „odlotowy” profesjonalista w najlepszym tego słowa znaczeniu. Potrafi dostosować się do każdej sytuacji. Pomyśl tylko, jak dobrze sobie radził na Ukrainie, w kraju tak odmiennym od Brazylii. Uwielbia Juventus, ale potrafi dostosować się do wszystkiego – dodał. 

– Premier League to piękne rozgrywki, ale na razie Manchesterowi United nie udało się przekonać Juventusu do sprzedaży. Gracz pozostał w Turynie i jest traktowany po mistrzowsku – zakończył.

Douglas Costa od momentu dołączenia do „Starej Damy” rozegrał w jej barwach 74 spotkania, w których zdobył siedem bramek i posłał 18 kluczowych podań. W bieżącej kampanii było mu dane wystąpić w dwóch meczach, za co odwdzięczył się dubletem asyst w kluczowym pojedynku z SSC Napoli. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2022 roku.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta OFICJALNIE: Wisła Kraków pozyskała Heberta Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! Liga Mistrzów: Druga faza grupowa lub sześć grup?! To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna To mogliście przegapić, czyli 24 najciekawsze transakcje potwierdzone w pierwszej części okna Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Inter Mediolan zwiększa ofertę za Eriksena. Di Marzio na przekór kolegom po fachu Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Manchester United: Udało się! Wstępne porozumienie w sprawie Bruno Fernandesa Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Arsenal włącza się do walki o rozchwytywanego Brazylijczyka Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita Transferowy rekord Peru. OFICJALNIE: Ekstraklasa pobita

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy