Ajax nie zgadza się z decyzją holenderskiej federacji piłkarskiej [OFICJALNIE]

Ajax nie zgadza się z decyzją holenderskiej federacji piłkarskiej [OFICJALNIE] fot. Twitter
Źródło: Ajax

Ajax dość niespodziewanie opublikował komunikat, w którym wyraził sprzeciw wobec pomysłu holenderskiej federacji piłkarskiej dotyczącego dogrania meczu z Feyenoordem w środę.

Ajax podejmował Feyenoord w ramach szóstej kolejki Eredivisie w niedzielę. Ekipa z Rotterdamu po 37 minutach prowadziła 3:0, co nie spodobało się kibicom gospodarzy. Zaczęli oni rzucać na murawę środki pirotechniczne. Robili to w kierunku bramkarza drużyny gości Timona Wellenreuthera.

Sędzia główny przerwał mecz, ale po jakimś czasie go wznowił. Po tym, jak sytuacja powtórzyła się w drugiej połowie, został on przedwcześnie zakończony.

W poniedziałek holenderska federacja piłkarska przekazała, iż zostanie dokończony w środę 27 września na stadionie w Amsterdamie bez udziału publiczności. Jednocześnie przełożone zostało zaplanowane pierwotnie na ten dzień starcie z Volendam.

Co na to Ajax?

„KNVB chce, aby pozostała część meczu, który został odwołany w niedzielę 24 września, odbył się bez publiczności w środę 27 września o 14:00. W takim przypadku środowe spotkanie z Volendam zostanie przeniesione. Ajax nie zgadza się na to.

Ajax nie pochwala niewłaściwego postępowania, które doprowadziło do odwołania meczu. Ofiarami tego było wielu fanów piłki nożnej. Ze względu na spotkania krajowe i międzynarodowe, najwcześniejszy możliwy termin dogrania starcia z Feyenoordem z punktu widzenia Ajaksu to pierwszy tydzień listopada. Następnie rozgrywana jest runda pucharowa, w której nie biorą udziału Ajax i Feyenoord. Volendam - tak.

Program zawodów i pucharów jest obecnie dostosowywany przez KNVB dla czterech klubów w związku z zakończeniem przerwanego meczu. Ofiarami tego są nie tylko kluby, ale także kibice. Dlatego Ajax rozważa podjęcie kroków prawnych” - czytamy w komunikacie.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Będzie kosztował prawie 14 milionów euro, dał popis w Ekstraklasie. Legia Warszawa na kolanach [WIDEO] Będzie kosztował prawie 14 milionów euro, dał popis w Ekstraklasie. Legia Warszawa na kolanach [WIDEO] Łukasz Piszczek z upragnionym angażem w Ekstraklasie?! Można o tym usłyszeć „na mieście” Łukasz Piszczek z upragnionym angażem w Ekstraklasie?! Można o tym usłyszeć „na mieście” Krzysztof Stanowski podsumował eksperta. „Definicja bezwartościowego pierdo*****” Krzysztof Stanowski podsumował eksperta. „Definicja bezwartościowego pierdo*****” Piłkarz Wisły Kraków złamał jedną z reguł w szatni. Trener potwierdził, że raczej już w niej nie zagra Piłkarz Wisły Kraków złamał jedną z reguł w szatni. Trener potwierdził, że raczej już w niej nie zagra Kontrowersje w meczu Legii Warszawa. Błyskawiczna czerwona kartka [WIDEO] Kontrowersje w meczu Legii Warszawa. Błyskawiczna czerwona kartka [WIDEO] Władze West Hamu zdecydowały w sprawie menedżera Władze West Hamu zdecydowały w sprawie menedżera Bayern Monachium znowu dostał kosza. Następny trener powiedział „nie” Bayern Monachium znowu dostał kosza. Następny trener powiedział „nie”