Ajax pieczętuje transfer następcy Promesa. Odejście reprezentanta Holandii z Amsterdamu kwestią czasu

Ajax pieczętuje transfer następcy Promesa. Odejście reprezentanta Holandii z Amsterdamu kwestią czasu fot. Giannis Papanikos / Shutterstock.com
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: De Telegraaf

Ajax Amsterdam porozumiał się z Sevillą w sprawie transferu Oussamy Idrissiego. Tym samym Quincy Promes może już powoli finalizować swoją przeprowadzkę do Spartaka Moskwa - poinformował Mike Verweij z „De Telegraaf”.

Klub z Andaluzji zabiegał nie tak dawno bardzo mocno o zakontraktowanie dwukrotnego reprezentanta Maroka i zdołał przekonać AZ do sprzedaż jednego z ich najlepszych zawodników tuż przed zamknięciem letniego okna transferowego za 12 milionów euro.

Przedstawiciele zespołu rywalizującego na poziomie LaLigi liczyli bardzo mocno na to, że blisko 25-letni skrzydłowy zdoła szybko zaadaptować się w drużynie prowadzonej przez Julena Lopeteguiego, ale do tej pory to nie nastąpiło.

Z tego też powodu Oussama Idrissi odniósł się entuzjastycznie do możliwości zaliczenia szybkiego powrotu do Eredivisie, gdzie poważne zainteresowanie jego usługami wyraził Ajax Amsterdam.

Przedstawiciele „Godenzonen” wytypowali go na idealnego następcę Quincy'ego Promesa, który ma znajdować się o krok od ponownego zasilenia szeregów Spartaka Moskwa za kwotę oscylującą w granicach 7,5-10 milionów euro.

Ekipa z Rosji nie będzie śpieszyć się z finalizacją operacji, ponieważ ma czas do 25 lutego na zrealizowanie transferu z udziałem reprezentanta Holandii.

Aż tyle czasu na dopięcie swojej transakcji nie ma Ajax, który musi do godziny 23:59 dnia 1 lutego przesłać wszystkie stosowne dokumenty potwierdzające zakontraktowanie dwukrotnego reprezentanta Maroka, prawdopodobnie na zasadzie wypożyczenia.

Mike Verweij z „De Telegraaf” przekonuje, że zespół z Eredivisie osiągnął stosowne porozumienie z Sevillą i jednocześnie odłożył w czasie ewentualne podjęcie próby pozyskania Kamaldeena Sulemany z FC Nordsjælland.

Idrissi wystąpił w 12 spotkaniach w tym sezonie i zanotował w nich dwie asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy