Ajax znalazł następcę De Ligta?

Ajax znalazł następcę De Ligta?
Michał Flis
Michał Flis
Źródło: De Telegraaf

W związku z możliwym opuszczeniem Ajaksu przez Mathijsa de Ligta, klub ten rozgląda się na potencjalnymi następcami 18-letniego stopera.

„De Telegraaf” informuje, iż zatrudniony w klubie Marco van Basten odbył wstępne rozmowy z Eduardo Hernandezem, który odpowiada za interesy pochodzącego z Meksyku środkowego defensora, Edsona Álvareza.

20-latek występujący aktualnie w meksykańskim Club América jest uznawany za jednego z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia w swej ojczyźnie. Świadczy o tym chociażby fakt, iż w młodym wieku wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie jednego z największych klubów Ameryki Północnej, a także rozegrał jak dotąd dziewięć spotkań w dorosłej reprezentacji Meksyku.

Działacze Ajaksu liczą, iż sprowadzenie Álvareza do Holandii okaże się dla niego przystankiem przed transferem do czołowego zespołu Europy, który zasiliłby klubową kasę znaczącym dopływem gotówki. Podobną drogę przeszedł w barwach popularnych „Die Joden” chociażby Davinson Sánchez.

Sprowadzenie Meksykanina na Amsterdam Arenę może kosztować około dwóch milionów euro. Warto jednakże podkreślić, iż jego postępy monitorują również m.in. kluby niemieckiej Bundesligi.

Innym stoperem, którego kandydatura jest rozważana w kontekście przenosin do Ajaksu, jest Rick van Drongelen. Niedawno spadł on wraz z Hamburger SV do 2. Bundesligi.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy