Akinfenwa w Championship. Wycombe Wanderers z największym sukcesem w historii klubu

Akinfenwa w Championship. Wycombe Wanderers z największym sukcesem w historii klubu fot. Sky Sports
Norbert Bożejewicz
Norbert Bożejewicz
Źródło: Transfery.info | Sky Sports

Wycombe Wanderers pokonało Oxford United (2:1) na Wembley w finałowym spotkaniu barażowym o awans do Championship i tym samym po raz pierwszy zagra na tym poziomie w 133-letniej historii klubu.

Popularni „The Chairboys” nie należeli do grona drużyn mających się bić o zajęcie jednego z miejsc premiowanych uzyskaniem promocji do gry na zapleczu Premier League w następnym sezonie.

Drużyna z Adams Park była bardziej typowana do walki o utrzymanie w trzeciej klasie rozgrywkowej w kraju ze względu na fakt, że dysponowała jednym z najmniejszych budżetów ze wszystkich zespołów biorących udział w League One i nie posiadała w swoich szeregach praktycznie żadnego wartościowego gracza.

Mogła za to liczyć na dużą rozpoznawalności przy każdej z ostatnich premier gry FIFA ze względu na posiadanie w swojej kadrze Adebayo Akinfenwy, który jest regularnie uznawany przez jej producentów za najsilniejszego gracza.

Wycombe Wanderers było naturalnie zadowolone z tego faktu, ale jednocześnie nie przejmowało się opinią ekspertów na swój temat i na przestrzeni całego obecnego sezonu prezentowało się na tyle dobrze, że zakończyło zmagania na sensacyjnym trzecim miejscu po tym, jak uwzględniono jedynie wyniki do 34. kolejki.

Pozostałe spotkania zostały anulowane lub nierozegrane przez pandemię koronawirusa, co w efekcie doprowadziło do przedwczesnego zakończenia rozgrywek z jednoczesnym umożliwieniem rozegrania baraży o awans do Championship.

A w nich „The Chairboys” najpierw okazali się lepsi od Fleetwood Town (4:1, 2:2) i następnie w finałowym starciu na Wembley pokonali faworyzowany Oxford United (2:1) i dzięki temu ekipa z Adams Park po raz pierwszy w swojej 133-letniej historii zagra na zapleczu Premier League.

Radości z osiągnięcia tego sukcesu nie ukrywał wspomniany Akinfenwa, który udzielił emocjonalnego wywiadu stacji Sky Sports i prosił w nim wielokrotnie o powtórzenie tego, co właśnie się wydarzyło, a następnie podziękował za otrzymanie zaufanie i.. zaprosił do wspólnego świętowania Jürgena Kloppa.

Na chwilę obecną nie jest jeszcze jasne, czy 38-letni zawodnik dostąpi zaszczytu gry na poziomie Championship, ponieważ jego dotychczasowa umowa z Wycombe Wanderers właśnie wygasła.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Bayern Monachium krok bliżej wielkiego transferu. Pozytywne spotkanie Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Wisła Kraków pozbędzie się niechcianego pomocnika. „99 procent” [POTWIERDZONE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Raków Częstochowa: To drugi letni nabytek mistrza Polski [OFICJALNIE] Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Carlo Ancelotti bardzo go ceni. Real Madryt może ruszyć po niego w letnim oknie transferowym Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż Raków Częstochowa: Potwierdzenie dwóch transferów tuż-tuż PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie PSV Eindhoven zauroczone Polakiem. Chce go u siebie Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta Lech Poznań: Zwrot akcji w sprawie zawodnika „Kolejorza”. Oferta przyjęta

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy