Ałan Dzagojew z pierwszym zagranicznym transferem w karierze [OFICJALNIE]

Ałan Dzagojew z pierwszym zagranicznym transferem w karierze [OFICJALNIE] fot. Bukharev Oleg/shutterstock.com
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: PAS Lamia 1964

Ałan Dzagojew, legenda CSKA Moskwa, dołączył do PAS Lamia 1964.

Środkowemu pomocnikowi niegdyś wróżono wielką karierę. Około dekadę temu był on wymieniany w kontekście wzmocnienia jednego z gigantów europejskiej piłki.

W 2009 roku niewiele brakowało, aby Rosjanin dołączył do Chelsea. Wtedy obawiał się on tego, że zostanie przykuty do ławki rezerwowych i tylko sporadycznie będziemy go oglądać na murawie.

Z perspektywy czasu można powiedzieć, że 33-letni dziś gracz popełnił wielki błąd, nie podejmując ryzyka.

Podczas sezonu 2016/2017 Ałan Dzagojew przez problemy z udem rozegrał w barwach CSKA Moskwa tylko osiemnaście spotkań i kiedy powrócił do regularności, przytrafił mu się uraz, który naznaczył karierę wielkiej gwiazdy „Sbornej”.

Luty 2019 roku przyniósł fatalną wiadomość dla piłkarza. Zerwał on wtedy więzadło krzyżowe w kolanie, po czym pauzował przez ponad 200 dni.

Później jeden z królów strzelców EURO 2012 (było ich łącznie sześciu) był cieniem samego siebie, wobec czego „Konie” przed rokiem po nim nie płakały.

Ostatni sezon Dzagojew spędził w Rubinie Kazań. Tam rozegrał 20 spotkań, zdobył trzy bramki oraz zanotował dwie asysty.

W lipcu współpraca dobiegła końca, a teraz angaż 59-krotnego reprezentanta Rosji potwierdziło PAS Lamia 1964.

Poprzedziły to intensywne rozmowy, które trwały od kilku tygodni. Ostatecznie zawodnik powiedział „tak”. Wcześniej interesowały się nim kluby tureckie.

Kontrakt obowiązuje do 30 czerwca 2024 roku

Nowy pracodawca ofensywnie usposobionego gracza środka pola występuje w greckiej ekstraklasie i obecnie zajmuje w tabeli dziewiąte miejsce.

W ten oto sposób dołączył on do Carlitosa czy Zorana Tošicia.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Transfery - Relacja na żywo [14/04/2024] Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Były gracz Lecha Poznań wyśmiał Mariusza Rumaka. „Pajacowanie. grają tak obrzydliwie...” Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] Erik ten Hag wyszedł w trakcie konferencji. Nie wytrzymał po pytaniu dziennikarza [WIDEO] OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu OFICJALNIE: Fernando Santos zwolniony z Beşiktaşu Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] Mariusz Rumak wezwany na dywanik przez kibiców Lecha Poznań. „Pierwszy wbiegł do szatni...” [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu”  [WIDEO] OFICJALNIE: Zawodnik Bayernu Monachium trafił do szpitala. „Koniec sezonu” [WIDEO] „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę „Przyszedł na trening pijany. Uderzył młodego chłopaka”. Neymar wzięty pod lupę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy