Alan Shearer o sytuacji Harry'ego Kane'a: Na jego miejscu odszedłbym z Tottenhamu

Alan Shearer o sytuacji Harry'ego Kane'a: Na jego miejscu odszedłbym z Tottenhamu fot. Cosmin Iftode / Shutterstock.com
Michał Niklas
Michał Niklas
Źródło: BBC

Alan Shearer udzielił porad transferowych Harry'emu Kane'owi. Opinia 50-latka, patrząc na przebieg jego własnej kariery, mogła być dla wielu osób zaskakująca.

Kiedy myślimy o Shearerze to jednym z pierwszych skojarzeń, związanych z jego osobą, jest lojalność. W futbolu jest wielu zawodników, którzy nie przywiązują się jakoś szczególnie do swoich klubów, ale Shearer z całą pewnością do nich nie należy. Zapytany, po zakończeniu kariery, czy nie żałuje, że nie odszedł do Manchesteru United, w którym mógłby regularnie sięgać po trofea, odparł, że nie, bo najcenniejszym trofeum jest dla niego miłość kibiców Newcastle. Dlatego wiele osób mogą dziwić słowa, jakie były reprezentant Anglii skierował w kierunku Harry'ego Kane'a na antenie BBC.

Tottenham w sobotę przegrał 1:3 z Leeds. Ta porażka definitywnie pozbawiła „Koguty" szans na TOP 4 na koniec sezonu. Alan Shearer, odnosząc się do tego meczu w programie „Match of the day", stwierdził, że gdyby był Harry'm Kane'm, poszukałby dla siebie nowego klubu.

- Postaw się na miejscu Harry'ego Kane'a. Myślę, że jesteś najwłaściwszym adresatem tego pytania, choć twoja historia jest trochę inna, ponieważ trafiłeś do Newcastle na późniejszym etapie kariery, a on zaczynał w Tottenhamie, ale co myślisz o jego sytuacji? - zapytał Shearera prowadzący, Gary Lineker.

- Opuściłem Blackburn, sezon po tym, jak wygraliśmy mistrzostwo, a w kolejnej kampanii nie byliśmy nawet blisko zdobycia tytułu. Podjąłem taką decyzję, ponieważ chciałem spróbować nowych rzeczy. Jeśli Harry potrzebuje powodu, żeby zdecydować się na zmianę barw klubowych, to Tottenham daje mu taki jeden - brak trofeów. Gdybym był na jego miejscu, poszukałbym dla siebie miejsca gdzieś indziej, aby spróbować zdobyć trofea - odparła legenda Newcastle United i całej Premier League.

Harrym Kane'em bardzo mocno, i to od dawna, zainteresowany jest Manchester United. Kapitan reprezentacji Anglii sam podgrzał spekulacje odnośnie swojej przyszłości, kiedy kilka tygodni temu powiedział, że chciałby walczyć o trofea, niejako sugerując między wierszami możliwy transfer.

Telenowela z potencjalnym odejściem Harry'ego Kane'a będzie najprawdopodobniej jednym z hitów letniego okienka transferowego.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” 74-latek z debiutanckim golem w czwartej lidze. „Zastanawiałem się nad grą w niższych ligach, ale szkoda zdrowia” OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie OFICJALNIE: Álvaro Morata na dłużej w Juventusie EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy EURO 2020: Cristiano Ronaldo najlepszym strzelcem w historii Mistrzostw Europy Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Atlético Madryt: Hitowy transfer na ostatniej prostej. Jest porozumienie! Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan Agent: Hakimi w tym oknie odejdzie z Interu Mediolan EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją EURO 2020: Grzegorz Krychowiak skomentował porażkę ze Słowacją Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy