Aleksandar Prijović szuka klubu w Ekstraklasie. „Chętnie by tam zagrał”

Aleksandar Prijović szuka klubu w Ekstraklasie. „Chętnie by tam zagrał” fot. Giannis Papanikos / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Piotr Koźmiński

Aleksandar Prijović jest chętny, by ponownie zakotwiczyć w Legii Warszawa - informuje Piotr Koźmiński. Serb otrzymał wolną rękę w poszukiwaniu nowych barw.

Aleksandar Prijović to mistrz Australii z sezonu 2021/2022, który ma ważny kontrakt z Western United. Działacze tego klubu dali mu jednak wolną rękę w poszukiwaniu nowych barw i pozwolą mu odejść za darmo, jeśli zdecyduje się na zagraniczną przeprowadzkę.

Według informacji, które podaje na łamach „WP Sportowe Fakty” Piotr Koźmiński, chętnych na usługi Serba nie brakuje, bo pytają o niego APOEL, Apollon Limassol, Ferencvárosi oraz Puskás Akadémia.

Z różnych względów sam zainteresowany nie jest jednak szczególnie chętnych, by trafić do którejś z tych ekip. Zamiast tego chciałby zasilić barwy Legii Warszawa. Czy ten transfer w ogóle wchodzi w rachubę?

Prijović jednak chętnie zakotwiczyłby w Ekstraklasie i być może zgodziłby się nawet na dużo niższe zarobki. Miałby to jednak zrekompensować dłuższy kontrakt, bo oczekuje on umowy na dwa i pół roku lub trzy lata.

Zespół ze stolicy rzeczywiście rozglądał się za napastnikiem, ale lada dzień testy medyczne przed powrotem na Łazienkowską przejdzie Tomáš Pekhart.

Z pozoru wydaje się zatem, że ruch jest raczej wykluczony. Tym bardziej że Legia ma ograniczone pole manewru, jeśli chodzi o finanse. Z gry o Prijovicia wypisał się też Raków Częstochowa.

Środkowy napastnik, który zdobył z „Wojskowymi” dwa mistrzostwa Polski, rozegrał w tym sezonie w Australii łącznie siedem meczów, a w nich strzelił trzy gole.

Umowę ma ważną do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Dani Ceballos: Jeśli tak nie będzie, to „bardzo dziękuję” i pójdę dalej swoją drogą Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Cristiano Ronaldo: Za cztery lub pięć lat saudyjska liga będzie czwartą lub piątą na świecie Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Gianluigi Buffon: Odejście z PSG to najgorsza decyzja w moim życiu Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Grzegorz Sandomierski w trybie awaryjnym może znowu zawitać do Ekstraklasy. Rozpoczął treningi z zespołem Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Ekstraklasa: Telewizja Polska wybrała mecz, który pokaże w 29. kolejce. Rozpiska transmisji Dele Alli zniknął Dele Alli zniknął Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE] Górnik Zabrze: Jan Urban skompletował sztab szkoleniowy [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy