Aleksandar Vuković będzie zadowolony. Pierwszy transfer Piasta Gliwice w drodze

2024-06-24 22:35:56; Aktualizacja: 2 tygodnie temu
Aleksandar Vuković będzie zadowolony. Pierwszy transfer Piasta Gliwice w drodze Fot. Dziurek / Shutterstock.com
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko Źródło: Meczyki.pl

Piast Gliwice będzie miał nowego zawodnika w postaci Igora Drapińskiego - informuje Tomasz Włodarczyk z Meczyki.pl. Stoper trafi do tej ekipy z Wisły Płock w ramach wolnego transferu.

Piast Gliwice do tej pory nie pozyskał żadnego zawodnika. Jeśli chodzi o drużynę Aleksandara Vukovicia, to w ostatnim czasie najwięcej mówi się o potencjalnych odejściach. Na celownikach innych klubów są bowiem Arkadiusz Pyrka oraz Ariel Mosór. Szczególnie poważnie wygląda sytuacja drugiego z nich, bo ponad milion euro oferuje za niego Raków Częstochowa.

Jeśli zatem młodzieżowy reprezentant Polski zmieni barwy, to przyda się odpowiedni następca. W tej sprawie pracuje już pion sportowy, a według ustaleń Tomasza Włodarczyka z Meczyki.pl, nowym piłkarzem Piasta Gliwice zostanie Igor Drapiński.

20-latek trafi do drużyny Aleksandara Vukovicia z Wisły Płock w ramach wolnego transferu. O tego piłkarza długo zabiegała Warta Poznań, jednak po spadku z Ekstraklasy, temat zanikł. Inne drużyn z najwyższego szczebla rozgrywkowego również miały na niego chrapkę, ale wygląda na to, że stoper przejdzie testy medyczne, a po nich podpisze umowę.

Drapiński to wychowanek UKS-u SMS-u Łódź, który trafił do „Nafciarzy” w lipcu 2021 roku. Na swoim koncie ma występy w juniorskich reprezentacjach kraju, a poprzedni sezon w jego wykonaniu to 14 meczów, co daje łącznie 651 minut.

Defensor będzie pierwszym letnim wzmocnieniem Piasta Gliwice.