2024-08-04 23:07:33; Aktualizacja: 2 godziny temu
Aleksandar Vuković zdobył Warszawę! Piast Gliwice lepszy od Legii [WIDEO] Fot. FotoPyK
Jan Chromik
Jan Chromik Źródło: Transfery.info

Piast Gliwice niespodziewanie pokonał na wyjeździe Legię Warszawa 2:1. Gola na wagę trzech punktów w końcówce meczu zdobył Tihomir Kostadinow, który wykorzystał błąd Radovana Pankova.

Niedzielny mecz miał szczególne znaczenie dla Legii Warszawa. To właśnie na spotkaniu z Piastem uczczono 80. rocznicę Powstania Warszawskiego.

Na nieszczęście sympatyków stołecznego klubu, podopieczni Gonçalo Feio nie byli w stanie uczcić tych obchodów zwycięstwem.

Pierwsza bramka dla Piasta padła w 20. minucie, a jej autorem był Michał Chrapek. 32-latek dobrze odnalazł się w polu karnym w zamieszaniu w polu karnym, które wynikło po wrzucie z autu, i pokonał zasłoniętego Kacpra Tobiasza.

„Wojskowi” mogli wyrównać stan meczu już trzy minuty później, jednak piłka po uderzeniu Blaža Kramera odbiła się jedynie od poprzeczki.

Słoweńca nic już nie powstrzymało przed wpakowaniem piłki do siatki tuż przed końcem pierwszej połowy. František Plach, który chwilę wcześniej wybronił uderzenie Pawła Wszołka, skapitulował po uderzeniu Kramera głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Po przerwie długo żadna z drużyn nie umiała sobie stworzyć dogodnej sytuacji, ale gdy w końcu to się udało, to od razu padła bramka, a gwoździem do trumny „Legionistów” ponownie okazał się wrzut z autu. W 85. minucie wynik meczu ustalił Tihomir Kostadinow, a „asystę” przy tym trafieniu zaliczył Radovan Pankov - obrońca stołecznego zespołu fatalnie zachował się w tej sytuacji i wybił piłkę wprost pod nogi pomocnika Piasta.

Do końca meczu wynik już nie uległ zmianie, co sprawia, że drużyna Aleksandara Vukovicia może pochwalić się wyśmienitym startem - po trzech kolejkach ma na koncie siedem punktów. Z kolei „Wojskowi” mają w dorobku „oczko” mniej.