Alex Teixeira: To zaszczyt być łączonym z Interem

Alex Teixeira: To zaszczyt być łączonym z Interem
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Fox Sports

Alex Teixeira przyznał w rozmowie z „Fox Sports”, że cieszą go plotki o możliwym transferze do Interu Mediolan.

Przed kilkoma tygodniami „Tuttosport” poinformowało o możliwości powrotu Brazylijczyka do rozgrywek europejskich. Ofensywny pomocnik Jiangsu Suning miałby zostać wypożyczony do Interu Mediolan, bo oba zespoły mają tego samego właściciela – Suning Group.

Były piłkarz Szachtara Donieck przyznał, że gra w lidze chińskiej faktycznie może być dobrym oknem wystawowym do wielkiego europejskiego transferu lub otrzymania powołania od reprezentacji Brazylii. 27-latek wskazał jako przykład Paulinho, który w lecie zamienił Guangzhou Evergrande na Barcelonę za 40 milionów euro.

- Ludzie myślą, że piłka nożna tutaj stoi na niskim poziomie, ale ja uważam coś zupełnie innego. Piłkarze stąd mogliby z powodzeniem występować w lidze brazylijskiej lub silnych rozgrywkach europejskich. Futbol jest obecnie dla Chin wspaniałą wizytówką.

- Jest jeden jasny przykład – Paulinho. Po transferze do Chin nadal otrzymywał powołania do reprezentacji Brazylii i zapracował na wielki transfer do Barcelony. To świadczy najlepiej o tutejszej piłce.

- Inter Mediolan? Zawsze zaszczytem jest być oglądanym i pożądanym przez inne kluby. To pokazuje, że wykonujesz dobrą pracę. Jeśli otrzymamy jakieś propozycje, to będę się nad nimi zastanawiał. Teraz wolę pozostać skupiony wyłącznie na występach w Jiangsu.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad LaLiga: Składy na Real Madryt - Real Sociedad Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Muçi, nowy piłkarz Legii Warszawa, o planach na przyszłość: Chcę tam grać Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho Borussia Dortmund zdecydowała o przyszłości Jadona Sancho FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera FC Basel zawiesił kapitana drużyny po publicznej krytyce trenera Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” Éder atakuje właściciela Jiangsu. „Zlekceważyli wszystkich pracowników” OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie OFICJALNIE: Guilherme zameldował się w nowym klubie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie Złoty But: Klasyfikacja najlepszych strzelców w Europie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy