Alex Telles pożegna się z Manchesterem United?!

Alex Telles pożegna się z Manchesterem United?! fot. Manchester United
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Nice-Martin | Manchester Evening News

Alex Telles znajduje się w fazie głębokiego rozważania swojej przyszłości w Manchesterze United. W przypadku chęci odejścia po Brazylijczyka w pierwszej kolejności ustawia się OGC Nice.

O takiej transferowej nitce zgodnie donoszą lokalne media z obu stron barykady - „Nice-Martin” oraz „Manchester Evening News”. Motywem przewodnim takiego ruchu są zwiększone szanse na regularne występy od pierwszej minuty, niezbędne w kontekście znalezienia się w szerokiej kadrze na mundial w Katarze.

W tym momencie zawodnik „Czerwonych Diabłów” musi rywalizować o miejsce w składzie już nie z jednym, a dwoma konkurentami. Nie dość, że dotychczas często pozycję dzielił z nim Luke Shaw, to na dodatek trener Erik ten Hag postanowił sięgnąć po Tyrella Malacię z Feyenoordu Rotterdam.

Taki ścisk wywołuje u Tellesa pewien niepokój, stąd też wypływają pogłoski o możliwej zmianie barw klubowych. Nazwisko 29-latka obecnie najczęściej wymienia się w kontekście Nice.

Trwający jeszcze przed dwa lata kontrakt pozwala sądzić, że podstawową opcję stanowi wypożyczenie. Piąty klub minionej kampanii Ligue 1 mocno zastanawia się nad takim rozwiązaniem, chcąc zestawić bardziej doświadczonego zawodnika w rywalizacji o grę w wyjściowej jedenastce z 21-letnim Melvinem Bardem.

Jeśli zaś Nice skłaniałoby się ku definitywnemu transferowi, cena minimalna powinna stanowić równowartość kwoty, jaką Manchester United wydał na zakup piłkarza z FC Porto, czyli 15 milionów euro.

Przez dwa lata spędzone na Old Trafford sześciokrotny reprezentant „Canarinhos” dobił do 50 występów, dokładając trafienie i osiem asyst.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! Reprezentacja Polski: Czesław Michniewicz zostanie zwolniony?! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Mateusz Morawiecki z komunikatem. Zaprzeczył sam sobie - premii jednak NIE BĘDZIE! OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk OFICJALNIE: Tomasz Neugebauer opuścił Lechię Gdańsk Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Nie, to nieprawda. Chorwaci oczywiście zarabiają na grze w reprezentacji Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Premier Mateusz Morawiecki potwierdza premie dla piłkarzy. „Te pieniądze im się należą” Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku Gabriel Martinelli celem giganta?! Szansa na transfer latem 2023 roku OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie OFICJALNIE: Alberto Gilardino pogodził Nenada Bjelicę i Claudio Ranieriego. Przynajmniej na razie

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy