Alexander-Arnold: Temu klubowi kibicowałem w dzieciństwie

Alexander-Arnold: Temu klubowi kibicowałem w dzieciństwie
Piotr Przyborowski
Piotr Przyborowski
Źródło: GQ / Sport

Trent Alexander-Arnold wypowiedział się na temat swoich sympatii klubowych i możliwości gry poza Anglią.

W wywiadzie dla brytyjskiego „GQ” prawy defensor Liverpoolu przyznał: - Kiedy byłem mały, Celtic był moim ulubionym klubem. Teraz przez znajomość ze Stevenem Gerrardem jestem nieco bardziej neutralny w tej kwestii. Uwielbiam też Barcelonę. Sądzę, że przejawia ona wiele podobnych wartości co „The Reds”.

- Jestem w stanie sobie wyobrazić, że będę grał do końca kariery na Anfield. Szczerze, nigdy nie myślałem o przeprowadzce do np. LaLigi czy Bundesligi. Od zawsze wyobrażałem siebie w Liverpoolu. Teraz jestem jego zawodnikiem i kocham ten klub  bardziej niż cokolwiek. Kocham kibiców, pracowników, całe miasto. Dlaczego miałbym więc myśleć o czymś takim jak transfer? 

- Messi czy Ronaldo? Dla mnie, Messi - zdradził 21-latek.

Dziewięciokrotny reprezentant Anglii na sam koniec wywiadu odniósł się też do kwestii rasizmu, który wciąż stanowi w wielu krajach poważny problem również na trybunach: - Sądzę, że to kwestia braku edukacji. Musimy wychowywać młodych ludzi i wpajać im, że wszyscy są wobec siebie równi, bez względu na kolor skóry czy płeć. Dyskryminacja jest nie do zaakceptowania w żadnej formie. Dlaczego mamy komuś nie pozwalać grać w piłkę i wyrażać na boisku siebie tylko ze względu na inny kolor skóry? Przecież to szaleństwo! - zakończył.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League Transfermarkt: 24 najwyżej wycenianych zawodników z Premier League OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia OFICJALNIE: Real Madryt obniża wynagrodzenia Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Schalke 04 chce Milika. Na stole 25 milionów euro Najładniejsze koszulki w historii [France Football] Najładniejsze koszulki w historii [France Football] OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane OFICJALNIE: Czesi kończą sezon. Ligi od trzeciej w dół anulowane Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Mourinho zignorował wytyczne rządu. Sekretny trening Tottenhamu [WIDEO] Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu Ronaldinho wyszedł z więzienia po 32 dniach. Teraz czeka go areszt domowy w... czterogwiazdkowym hotelu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy