Alexis Sánchez o krok od porozumienia! Ofensywa Interu

Alexis Sánchez o krok od porozumienia! Ofensywa Interu fot.
Rafał Bajer
Źródło: Sky Sport Italia | La Gazzetta dello Sport

Alexis Sánchez jest coraz bliżej przeprowadzki do Interu Mediolan.

Działacze z San Siro przez całe lato intensywnie pracują nad sprzedażą Mauro Icardiego i nad pozyskaniem dwóch klasowych napastników. Z wymarzonego planu działania zrealizowano tylko jeden punkt, a mianowicie zakup Romelu Lukaku, lecz jak na razie Argentyńczyk nigdzie się nie wybiera, a znajdujący się na celowniku Edin Džeko niespodziewanie przedłużył kontrakt z Romą. Na reakcję dyrektora Giuseppe Marotty nie trzeba było jednak długo czekać.

Jeszcze w sobotę pojawiły się pierwsze informacje o poważniejszym zainteresowaniu Alexisem Sánchezem, a teraz wszystko wskazuje na to, że sprawa rozwija się szybciej niż można było się spodziewać. „Nerazzurri” są po pierwszych rozmowach z agentem piłkarza i bardzo szybko udało im się dojść do wstępnego porozumienia. Chilijczyk chce opuścić Manchester United jeszcze tego lata i zależy mu na przeprowadzce do Włoch, na czym chce skorzystać Inter.

„Sky Sport Italia” informuje, że agent zawodnika pojechał do Manchesteru wraz z przedstawicielami mediolańczyków, by jak najszybciej sfinalizować transakcję. Tymczasem „La Gazzetta dello Sport” twierdzi, że ważnym czynnikiem przy operacji jest sam Alexis, który bez większych problemów zgodził się na znaczną obniżkę pensji. Obecnie zawodnik jest jedną z najlepiej zarabiających postaci w Premier League i nawet „Czerwone Diabły” brały pod uwagę pokrycie części jego zarobków w razie ewentualnego wypożyczenia.

Sama operacja powinna się zamknąć w kwocie 20-25 milionów euro. Inter chce najpierw wypożyczyć piłkarza, zapewniając sobie przy tym opcję wykupu. Ta stawałaby się obowiązkiem w przypadku spełniania odpowiednich warunków, a koszt transakcji wyniósłby wtedy wspomniane 20 milionów. Suma może być wyższa, o ile wprowadzona zostanie opłata za tymczasowy transfer gracza.

Sprawa zdaje się mieć duże szanse na powodzenie. Menedżer Ole Gunnar Solskjær nie zamierza szczególnie korzystać z usług Sáncheza, dlatego nie będzie stał na drodze transferu, zresztą podobnie jak działacze Manchesteru United. Sam Alexis również liczy na transfer do Włoch, gdzie grał już wcześniej w Udinese i to tam wypromował się i wzbudził zainteresowanie Barcelony, która była jego kolejnym przystankiem w karierze. Antonio Conte również liczy na pozytywny finał rozmów, zwłaszcza że rozpoczęcie sezonu zbliża się wielkimi krokami.

Alternatywę dla Interu mogą stanowić Fernando Llorente lub też Arkadiusz Milik czy Paulo Dybala, w przypadku tej ostatniej dwójki w grę wchodzi jedynie wymiana na Mauro Icardiego, z kolei taka transakcja na linii Inter-Juventus będzie najprawdopodobniej niemożliwa, patrząc na coraz bardziej napięte relacje między klubami.

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy