Alisson będzie miał rywala? Liverpool po tureckiego bramkarza

Alisson będzie miał rywala? Liverpool po tureckiego bramkarza
Paweł Hanejko
Paweł Hanejko
Źródło: Mirror

Liverpool chce pozyskać Uğurcana Çakıra z Trabzonsporu.

Jürgen Klopp wysłał w ostatnim czasie swoich zwiadowców do Turcji, by ci bardziej wnikliwie przyjrzeli się tamtejszemu rynkowi. Przy tej okazji w oko wpadł im pewien bramkarz, a konkretnie Uğurcana Çakıra.

23-latek był w miniony weekend obserwowany przez skautów Liverpoolu z wysokości trybun, przy okazji spotkania przeciwko Galatasaray. Czystego konta wprawdzie nie zachował, jednak pokazał się z dobrej strony.

Zdaniem mediów na Wyspach zainteresowanie tym zawodnikiem jest podyktowane chęcią wzmocnienia rywalizacji w bramce triumfatora poprzedniej edycji Ligi Mistrzów. W tym momencie niepodważalnym numerem jeden jest Alisson, jednak w razie jego kontuzji, Jürgen Klopp ma spory kłopot i musi posiłkować się Adriánem.

Okazuje się jednak, że ekipa z Anfield nie jest jedynym podmiotem, który widziałby Çakıra w swoich barwach. Znajduje się on bowiem też na celowniku innych ekip w tym Juventusu, który podobnie, jak Liverpool wysłał na ostatni mecz ligowy Trabzonsporu swoich zwiadowców. Ponadto chcą go też inne kluby z Premier League.

Sprawa jego przyszłości powinna wyjaśnić się w styczniu.

Golkiper rozegrał w tym sezonie łącznie 19 meczów. Do tej pory udało mu się zachować jedno czyste konto.

Kontrakt wiąże go z obecnym pracodawcą do 30 czerwca 2024 roku.

Zobacz również

Zobacz ostatnie transfery Zobacz ostatnie transfery Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Reprezentacja Polski: Znamy lokalizacje wszystkich sparingów przed Euro 2020 Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! Leicester City: Brendan Rodgers podpisał nowy kontrakt. Wyższa gaża i klauzula wykupu! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! „Corriere dello Sport” odpowiada na lincz. Nowa okładka tłumaczy wszystko! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! FIFA: Agenci zarobili 591 milionów euro na prowizjach transferowych. Wkrótce ich wpływy zostaną ograniczone! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Janczyk wciąż się nie poddaje. Czas na sprawdzian w kolejnym klubie! Guti już nie chce być nazywany Gutim Guti już nie chce być nazywany Gutim Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?! Mbappé skonfliktowany z Tuchelem. Przenosiny do Realu Madryt tuż-tuż?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy