Allegri w gotowości. Uczy się języka!

Allegri w gotowości. Uczy się języka!
Rafał Bajer
Rafał Bajer
Źródło: The Guardian

Massimiliano Allegri przygotowuje się do przeprowadzki do Anglii.

Różnice zdań co do przyszłości Juventusu doprowadziły, że klub osiągnął wspólnie z trenerem Allegrim porozumienie w sprawie rozstania. Decyzję ogłoszono tuż przed zakończeniem poprzedniej kampanii i tak „Stara Dama” podjęła współpracę z Maurizio Sarrim, a jej były taktyk zrobił sobie przerwę od futbolu. Ta nominalnie ma trwać cały obecny sezon, ale nie oznacza to, iż 52-latek próżnuje.

Trener wykorzystuje nadmiar wolnego czasu na kontynuację nauki języka angielskiego. Znany włoski dziennikarz Fabrizio Romano pisze w „The Guardian”, że Allegri coraz poważniej rozważa swoją przeprowadzkę na Wyspy. Angielskiego uczył się już za czasów pracy w Juventusie, co prowadziło do wielu spekulacji łączących go choćby z Arsenalem czy Tottenhamem, teraz jednak sprawa jest bardziej poważna, a Włoch ma już nawet obrany cel.

Manchester United pod wrażeniem odbudowy formy drużyny pod wodzą Ole Gunnara Solskjæra zaoferował mu w poprzednim sezonie przedłużenie umowy. Z czasem dyspozycja „Czerwonych Diabłów” coraz bardziej jednak spadała, a teraz zespół zalicza najgorszy start sezonu od lat. Norweg wciąż może liczyć na zaufanie zarządu, ale w gotowości jest już lista jego potencjalnych następców. Na niej z kolei znajduje się właśnie Allegri.

Szkoleniowiec na razie cieszy się wolnym, ale uważnie obserwuje sytuację na Old Trafford. Jeśli norwerski menedżer zostanie zwolniony, Allegri chce być w pełni gotowy do zajęcia jego miejsca i zdaje sobie sprawę, że pokonanie bariery językowej będzie tu kluczowe.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Vuković potwierdza: Alibec i Świerczok na celowniku Legii Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Rafał Kurzawa nie dla klubów Ekstraklasy. Polak trafi do Esbjerga Giroud przechodzi do Interu Mediolan Giroud przechodzi do Interu Mediolan Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Arsenal sięgnie po zwycięzcę Copa Libertadores. Nowy obrońca o krok od transferu Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Podolski wciąż myśli o Górniku Zabrze. „Chcę w nim zagrać” Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Legia wciąż poszukuje następcy Niezgody. Ma na oku jednego z czołowych strzelców rumuńskiej ekstraklasy Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu Lech Poznań zainteresowany Andreiem Peteleu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy