Allegri zbliża się do Manchesteru United

Allegri zbliża się do Manchesteru United
Mateusz Michałek
Mateusz Michałek
Źródło: Tuttosport

„Tuttosport” donosi, że objęcie zespołu Manchesteru United przez Massimiliano Allegriego staje się coraz bardziej prawdopodobne.

Informacje łączące włoskiego szkoleniowca z „Czerwonymi Diabłami” pojawiają się od pewnego czasu. Zdaniem włoskich dziennikarzy sprawa jest poważna. Strony są w ciągłym kontakcie i prowadzą negocjacje. Te dotyczą warunków finansowych (trener miałby zarabiać więcej niż 7,5 miliona euro rocznie), kształtu sztabu oraz możliwości klubu w kontekście zimowego okna transferowego.

W niedzielę prowadzony przez Ole Gunnara Solskjæra MU zmierzy się z Liverpoolem. Nie można wykluczyć, że jeśli drużyna z czerwonej części Manchesteru przegra w słabym stylu, Norweg straci pracę.

Samemu Allegriemu zależy na czasie. Wychodzi on bowiem z założenia, że jeśli ma objąć jakikolwiek zespół w trakcie sezonu, wolałby zrobić to stosunkowo wcześnie niż w końcówce rozgrywek.

Allegri pozostaje bez pracy od lata, kiedy to rozstał się z Juventusem. Włoch pracował w Turynie od 2014 roku, sięgając z rodzimym klubem m.in. po pięć mistrzostw i cztery puchary kraju.

Pytany o całą sprawę 52-latek na razie ucina spekulacje.

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy