Almería: Najpierw szejk, niedawno Guti, wkrótce hit transferowy?!

Almería: Najpierw szejk, niedawno Guti, wkrótce hit transferowy?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Twitter | AS

Na początku listopada trenerem Almeríi został Guti, co już wtedy można było uznać za spory sukces drugoligowca. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że był to jedynie początek rewolucji w hiszpańskim zespole, a w styczniu będziemy świadkami wielu transferów.

Turki Al-Sheikh przejął klub z Andaluzji w sierpniu, co jednak nie przeszkodziło mu w przeprowadzeniu kilku dużych operacji, jak ta z udziałem Jonathana (milion euro), Darwina Núñeza (cztery miliony euro) czy Arvina Appiaha (blisko dziewięć milionów euro). Wydatki poszły w parze z wynikami, bowiem „Indálicos” zajmują w tej chwili trzecie miejsce na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy i do drugiej Hueski tracą ledwie punkt. Przypomnijmy, że bezpośredni awans do LaLiga uzyskują dwie pierwsze ekipy.

Wszystko idzie zatem po myśli właściciela z Arabii Saudyjskiej, który mierzy bardzo wysoko. By to potwierdzić, zimą do klubu może trafić nawet dziesięciu nowych zawodników.

38-latek za pośrednictwem Twittera poinformował bowiem, że za miesiąc spotka się z dyrektorem generalnym Mohamedem El Assym oraz trenerem Gutim, a owocem tego mogą być niespodzianki w styczniowym oknie transferowym.

„AS” z kolei donosi, że w orbicie zainteresowań Almeríi znalazł się Álvaro Negredo. 34-latek w przeszłości miał już okazję grać w andaluzyjskiej ekipie i niewykluczone, że wkrótce zamieni Zjednoczone Emiraty Arabskie na Hiszpanię. Środkowy napastnik w obecnym sezonie rozegrał w barwach Al-Nasr siedem meczów, strzelił cztery gole i zanotował trzy asysty. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2020 roku.

To jednak nie wszystko. Powyższe źródło przekonuje bowiem, że wzmocnienia mogą dosięgnąć także formacji obronnej oraz pomocy. Do odejścia szykowani są zaś Dragan Rosić czy Valentine Ozornwafor. Rewolucja zatem trwa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] EURO 2020: Przed nami hit pierwszej kolejki. Składy na Francja - Niemcy [OFICJALNIE] Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Okazja na OKAZJĘ! 5 złotych za każdy taki tekst legendarnego Dariusza Szpakowskiego Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Legia Warszawa z trzecim letnim transferem [OFICJALNIE] Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Memphis Depay podjął decyzję. Holender wybrał nowy klub Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Paris Saint-Germain nie pójdzie Mbappé na rękę. „To już nie marzenie, tylko utopia” Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Śląsk Wrocław zagra z Estończykami w I rundzie eliminacyjnej Ligi Konferencji Europy [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE] Legia Warszawa poznała rywala w I rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Zmierzy się z mistrzem Norwegii [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy