Almería: Najpierw szejk, niedawno Guti, wkrótce hit transferowy?!

Almería: Najpierw szejk, niedawno Guti, wkrótce hit transferowy?!
Karol Brandt
Karol Brandt
Źródło: Twitter | AS

Na początku listopada trenerem Almeríi został Guti, co już wtedy można było uznać za spory sukces drugoligowca. Coraz więcej wskazuje jednak na to, że był to jedynie początek rewolucji w hiszpańskim zespole, a w styczniu będziemy świadkami wielu transferów.

Turki Al-Sheikh przejął klub z Andaluzji w sierpniu, co jednak nie przeszkodziło mu w przeprowadzeniu kilku dużych operacji, jak ta z udziałem Jonathana (milion euro), Darwina Núñeza (cztery miliony euro) czy Arvina Appiaha (blisko dziewięć milionów euro). Wydatki poszły w parze z wynikami, bowiem „Indálicos” zajmują w tej chwili trzecie miejsce na zapleczu hiszpańskiej ekstraklasy i do drugiej Hueski tracą ledwie punkt. Przypomnijmy, że bezpośredni awans do LaLiga uzyskują dwie pierwsze ekipy.

Wszystko idzie zatem po myśli właściciela z Arabii Saudyjskiej, który mierzy bardzo wysoko. By to potwierdzić, zimą do klubu może trafić nawet dziesięciu nowych zawodników.

38-latek za pośrednictwem Twittera poinformował bowiem, że za miesiąc spotka się z dyrektorem generalnym Mohamedem El Assym oraz trenerem Gutim, a owocem tego mogą być niespodzianki w styczniowym oknie transferowym.

„AS” z kolei donosi, że w orbicie zainteresowań Almeríi znalazł się Álvaro Negredo. 34-latek w przeszłości miał już okazję grać w andaluzyjskiej ekipie i niewykluczone, że wkrótce zamieni Zjednoczone Emiraty Arabskie na Hiszpanię. Środkowy napastnik w obecnym sezonie rozegrał w barwach Al-Nasr siedem meczów, strzelił cztery gole i zanotował trzy asysty. Jego umowa wygasa 30 czerwca 2020 roku.

To jednak nie wszystko. Powyższe źródło przekonuje bowiem, że wzmocnienia mogą dosięgnąć także formacji obronnej oraz pomocy. Do odejścia szykowani są zaś Dragan Rosić czy Valentine Ozornwafor. Rewolucja zatem trwa.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności Getafe z pierwszym od 2011 roku golem strzelonym Atlético Madryt. Kuriozalne okoliczności FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze FIFA 22: 19 najszybszych piłkarzy w grze Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Robert Lewandowski odebrał Złotego Buta za sezon 2020/2021 Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Lionel Messi kontuzjowany. PSG wydało komunikat [OFICJALNIE] Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! Leonardo Spinazzola zapowiedział powrót do gry jeszcze w tym roku. Może zdążyć na hit Serie A! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! FIFA 22: 36 najlepszych bramkarzy. W tym dwóch Polaków! U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE] U-19: Zagraniczne powołania Mariusza Rumaka [OFICJALNIE]

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy