Álvaro Morata między młotem a kowadłem. Nie chce narażać się kibicom Juventusu

Álvaro Morata między młotem a kowadłem. Nie chce narażać się kibicom Juventusu fot. Jose Breton- Pics Action / Shutterstock.com
Piotr Różalski
Piotr Różalski
Źródło: Matteo Moretto [Relevo.com]

Álvaro Morata nie ukrywa pragnienia powrotu do Włoch. Jednym z możliwych kierunków jest Inter Mediolan, którego przedstawiciele w pozytywny sposób zakończyli spotkanie z agentem zawodnika w sprawie ewentualnej współpracy – ujawnił Matteo Moretto z Relevo.com.

Juanma López, człowiek odpowiadający za sprawy biznesowe Moraty, spotkał się we wtorek ze zwierzchnikami Interu w ich siedzibie, aby wyklarować wszelkie kwestie dotyczące sfery ekonomicznej. Strony nadawały na tych samych falach i bez większego problemu ustaliły konkretną stawkę wynagrodzenia.

O ile szybko poszło w ustaleniach kontraktowych, o tyle „nerazzurri” pozwalają sobie działać na zwłokę w kwestii przedstawienia oferty transferowej. Atlético Madryt oczekuje za swojego podopiecznego 20 milionów euro, czyli równowartości klauzuli odstępnego. Interesant z kolei przymierza się wyłożyć na stół nie więcej niż 15 milionów.

Usługami 30-latka interesują się jeszcze inne marki z Półwyspu Apenińskiego. Wcześniej z jego agentem rozmawiała też AS Roma. Śmiało sytuacji przyglądał się też AC Milan, lecz nie wywarł na razie większego zaangażowania.

Płomień miłości do Juventusu u Moraty wciąż nie zgasł. Zawdzięczając turyńczykom najbardziej udany okres w karierze, piłkarz mierzy się z pewnym dylematem. Choć bardzo otwiera się na przeprowadzkę do Interu, ma na względzie to, że taki ruch może wywołać niemałe rozwścieczenie u fanów „Starej Damy”.

Juventus i Inter Mediolan to odwieczni rywale, szczycącymi się największymi sukcesami w swoim kraju. Derby d'Italia nadają smaczku rywalizacji od dziesięcioleci.

Najlepszym wyjściem z sytuacji dla dwukrotnego zdobywcy Ligi Mistrzów z Realem Madryt byłyby nieowiane żadnymi kontrowersjami przenosiny do Romy. Wydaje się jednak, że „giallorossi” poskąpią pieniędzy na zasilenie ataku tym piłkarzem. Dla władz koszty operacji przerastają oczekiwania budżetowe.

W najgorszym razie 64-krotny reprezentant Hiszpanii może pozostać w Atlético, któremu zależałoby jednak na zluzowaniu pasa w segmencie wynagrodzeń. Nazwisko zawodnika widnieje w topce najlepiej zarabiających w drużynie.

W międzyczasie o piłkarza ubiegała się jedna z firm w Arabii Saudyjskiej, proponując mu 120 milionów euro za trzy sezony gry. Ostatecznie padła odmowa.

W 45 meczach wszystkich rozgrywek minionej kampanii były gracz Chelsea strzelił 15 goli i zaliczył trzy asysty.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea Czterech kandydatów na nowego menedżera Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea OFICJALNIE: Mauricio Pochettino odchodzi z Chelsea Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90  minut na Mistrzostwach Europy juniorów Młody Słowak z Legii Warszawa zagrał 90 minut na Mistrzostwach Europy juniorów OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii OFICJALNIE: Prawdopodobny uczestnik EURO 2024 zostaje w Cracovii Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Ángel Rodado do Ekstraklasy?! Jest na liście życzeń Podstawowy zawodnik Lecha Poznań ma na stole atrakcyjne oferty Podstawowy zawodnik Lecha Poznań ma na stole atrakcyjne oferty Sławomir Peszko o kontrowersyjnym filmiku Jacka Góralskiego Sławomir Peszko o kontrowersyjnym filmiku Jacka Góralskiego

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy