Amorebieta o krok od Fulham

Amorebieta o krok od Fulham
Tadeusz Olewicz
Tadeusz Olewicz
Źródło: AS

Fernando Amorebieta jest bliski zmiany klubu. Jak podaje hiszpańska gazeta „AS”, obrońca Athletiku Bilbao przeniesie się po sezonie na zasadzie wolnego transferu do Fulham FC.

Reprezentant Wenezueli odrzucił ofertę przedłużenia kontraktu z klubem z Kraju Basków i może opuścić San Mames na zasadzie prawa Bosmana, co przykuło zainteresowanie kilku renomowanych drużyn, m.in. Zenitu Sankt Petersburg, Anży Machaczkała, Evertonu oraz Fulham.

Ostatecznie najbardziej wytrwały w walce o doświadczonego defensora był londyński klub. Piłkarz zaakceptował warunki zaproponowane przez Fulham i w przeciągu kilku najbliższych dni ma podpisać z nowym pracodawcą czteroletnią umowę.

Amorebieta całą swoją dotychczasową karierę spędził w Athletiku. Od 2005 roku rozegrał w barwach baskijskiego klubu ponad 200 spotkań. 28-letni obrońca będzie drugim po Fernando Llorente [wolny transfer do Juventusu - przyp. red.] piłkarzem ubiegłorocznego finalisty Ligi Europejskiej, który opuści po sezonie drużynę za darmo.


 

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u OFICJALNIE: Mamrot trenerem ŁKS-u Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Real Madryt: Transfer Haalanda sprawą największej wagi?! Borussia Dortmund gotowa na ustępstwa Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Raphinha rozchwytywany. Możliwy hit w ramach Premier League Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie Adama Traoré latem odejdzie z Wolverhampton?! „Wilki” zmieniły nastawienie OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u OFICJALNIE: Wojciech Stawowy zwolniony z ŁKS-u EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju EURO 2020: Trzy głośne powroty do reprezentacji Niemiec wciąż możliwe. Löw podejmie decyzję w maju OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę OFICJALNIE: Antonio Čolak odszedł z PAOK-u. Czas na nową ligę

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy