Amorebieta teraz do Rosji, lub latem do Anglii

Amorebieta teraz do Rosji, lub latem do Anglii
Dawid Kurowski
Dawid Kurowski
Źródło: Izvestia.ru

Stoper Ahtleticu Bilbao, Fernando Amorebieta, może do końca lutego zostać graczem Anży Machaczkała. Jeżeli jednak nie zdecyduje się na ten ruch może latem odejść na przykład do Arsenalu Londyn.

Reprezentant Wenezueli jest wychowankiem klubu z Baskonii, jego rodzice są Baskami, ale kiedy obrońca miał 3 lata wyprowadzili się do Wenezueli. Później jednak, już z możliwością gry dla kadry z Ameryki Południowej, powrócił do Hiszpanii.

27-latek w ubiegłym sezonie tworzył kapitalną parę stoperów Athelticu z Javim Martinezem. Po odejściu, młodszego z tego duetu Martineza, drużyna zaczęła grać o wiele słabiej. Później swoje odejście z drużyny ogłosił Fernando Llorente i w styczniu dogadał się z Juventusem Turyn. Teraz Marcelo Bielsa ma trudne zadanie by przywrócić zespołowi klasę, jaką prezentowali w ubiegłym roku.
 
Amorebietą zainteresowane jest wiele europejskich zespołów z angielskimi gigantami na czele, do których można zaliczyć: Liverpool FC, Arsenal Londyn, Everton oraz słabsze Stoke a także rosyjską Anży.
 
Nowego stopera klub ze stolicy Dagestanu poszukuje od momentu, kiedy niespodziewanie odszedł inny znakomity obrońca, Christopher Samba. Kongijczyk bez żadnego słowa wytłumaczenia, pożegnania opuścił zgrupowanie Anży w Hiszpanii i udał się do Londynu, gdzie podpisał kontrakt z QPR.
 
- Jesteśmy w kontakcie z Anży, który jest poważnie zainteresowany Fernando – powiedział agent piłkarza, Guinness Carvalho. 
 
- Pod względem finansowym dostaliśmy bardzo dobrą ofertę, ale ze względu na chęć gry zawodnika w Anglii do transferu najprawdopodobniej nie dojdzie. Jesteśmy także w kontakcie z Arsenalem, ale okienko jest zamknięte – dodał menadżer zawodnika.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] LaLiga: João Félix wyrzucony z boiska i na tym może się nie skończyć [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] Ligue 1: Gorąco przy okazji meczu Lens z Lille. Kibice wbiegli na murawę [WIDEO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] FC Barcelona: Trzy koszulki na sezon 2022/2023 [FOTO] Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Zbigniew Boniek odpowiedział na doniesienia Fabrizio Romano Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha Reprezentacja Polski: PZPN z klarownym stanowiskiem w sprawie Matty'ego Casha OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy OFICJALNIE: Marko Marin wrócił do Europy Polska pozyska reprezentanta z Premier League?! Polska pozyska reprezentanta z Premier League?!

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy