Ancelotti chciał Gerrarda i Balotellego

Ancelotti chciał Gerrarda i Balotellego fot. Transfery.info
Krzysztof Klebanowski
Krzysztof Klebanowski
Źródło: Sky Sports

Carlo Ancelotti potwierdził, że podczas pracy w Milanie próbował ściągnąć do swojej drużyny Stevena Gerrarda.

Ancelotti pracował we włoskim klubie w latach 2001-2009. W tym czasie z drużyną z Mediolanu wygrał między innymi dwukrotnie Ligę Mistrzów. Trener przyznał, że marzył o zestawieniu w pomocy Gerrarda z Andrea Pirlo, jednak kapitan Liverpoolu nie chciał opuścić Anfield Road.
 
- Gerrard jest liderem, wielkim graczem, najważniejszą postacią, jaką mają „The Reds”. On jest Maldinim z Liverpoolu. To jeden z tych graczy, o których marzyłem, by móc ich trenować. Myślałem o nim wiele razy, gdy byłem w Mediolanie – powiedział 55-latek.
 
- Jednak to było niemożliwe, ze względu na jego silne więzi z Liverpoolem. Sondowaliśmy możliwość jego kupna, ale nie dało się przełamać jego miłości dla klubu. Nie pamiętam dokładnie, o który rok chodzi, ale chcieliśmy dokonać tego transferu – przyznał.
 
- Oczywiście chciałem zbudować pomoc na bazie współpracy Pirlo i Gerrarda, to byłoby fantastyczne – dodał.
 
Obecny szkoleniowiec Realu Madryt wyjawił również, że myślał o zakontraktowaniu Balotellego, kiedy pracował w Paris Saint-Germain. Jednak Włoch zdecydował się ostatecznie na Zlatana Ibrahimovicia.
 
- Nigdy nie trenowałem Balotellego, ani nie miałem okazji do jego transferu, bo byłem w Mediolanie. Tylko raz myśleliśmy o Mario, kiedy byłem w PSG. Wtedy Balotelli zagrał świetnie na Euro 2012 i strzelił dwie bramki przeciwko Niemcom – wspominał Ancelotti.
 
- Ale potem okazało się, że pojawiła się możliwość pozyskania Ibrahimovicia, więc nawet się nie zawahaliśmy. Balotelli to piłkarz, którego lubię, jednak naszym wyborem był Zlatan – powiedział.

Zobacz również

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Raków Częstochowa zdecydował w sprawie Dawida Szwargi Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Śląsk Wrocław zaniepokojony sytuacją Erika Expósito. „Nie wiemy, czy podpisał kontrakt z inną drużyną” Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu Alarm w Rakowie Częstochowa. Pilne spotkanie w siedzibie klubu David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” David De Gea z hitowym transferem?! „Opłacalne rozwiązanie” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Michał Świerczewski, właściciel Rakowa Częstochowa, z emocjonalnym wpisem. „Nie ma co się oszukiwać...” Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Dawid Szwarga może się martwić. Gorąco w Rakowie Częstochowa Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie” Luka Modrić zainteresowany transferem do tej ligi. Arabii Saudyjskiej mówi „nie”

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy