Anelka oskarża byłego trenera o rasizm

Anelka oskarża byłego trenera o rasizm
Błażej Bembnista
Błażej Bembnista
Źródło: L'Equipe

Nicolas Anelka oskarżył byłego selekcjonera reprezentacji Francji Gérard Houlliera o dyskryminację.

Były reprezentant Francji odniósł się do opinii zawartych w niedawno wydanej autobiografii szkoleniowca na temat jego rodziny. Houllier stwierdził, że Anelka i jego bracia rozmawiali z wieloma klubami i chcieli uzyskać jak największą sumę odstępnego. 

"Pierwszy i jedyny raz widziałem czarnych mężczyzn, którzy byli czerwieni na twarzy" - tak trener opisał moment rozmowy z rodzeństwem piłkarza Mumbai City. 

39-latek oskarżył Houlliera o rasistowskie zachowanie, przytaczając historię z czasów gry w Liverpoolu. Ówczesny trener "The Reds" miał nie zgodzić się na podwyżkę płac dla czarnoskórych zawodników, twierdząc, że "czarni ludzie myślą tylko o pieniądzach". Według piłkarza, takie zachowania w wykonaniu 68-latka były bardzo częste.

Były selekcjoner "Kogutów" odpiera ataki swojego byłego podopiecznego. 

- To jest absolutnie śmieszne i niedorzeczne, nigdy tak nie powiedziałem. To nieprawda i poważne oszczerstwo. Niech zapyta się licznej grupy czarnoskórych graczy, z którymi miałem okazję pracować, czy jestem rasistą. Niech spyta Abidala, Diarrę, Essiena czy wielu innych. Zobaczę, czy mogę w tej sprawie podjąć działania prawne - powiedział trener w wypowiedzi dla "L'Equipe".

Gérard Houllier prowadził kadrę Francji w latach 1992-1993. Później był selekcjonerem zespołów juniorskich, a w latach 1998-2004 pracował w Liverpoolu. Później miał epizody m. in. w Olympique Lyon i Aston Villi. Anelka był jego podopiecznym w latach 2001-2002, kiedy przebywał w "The Reds" na wypożyczeniu z PSG.

Zobacz również

Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Sponsor serwisu. Sprawdź promocję w PZBuk Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Boniek namaścił następcę. OFICJALNIE: Marek Koźmiński rozpoczyna walkę o posadę prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Hit transferowy w krakowskiej „okręgówce”. OFICJALNIE: Kumah w Wieczystej Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Ekstraklasa: Sześć klubów na polowaniu w Hiszpanii. Walczą o jednego napastnika! Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie Manchester City: Ciąg dalszy problemów. UEFA planuje wszcząć następne dochodzenie 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz 25 zawodników bez kontraktu. Do wzięcia od zaraz Iker Casillas kończy karierę Iker Casillas kończy karierę OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu OFICJALNIE: Smokowski odchodzi z Polsatu

Najnowsze informacje

Ekstra

Ekstra

Nasi autorzy